Cana: Ja çfarë bisedova me Macronin gjatë fluturimit për Tiranë (VIDEO)

INA
INA

29/10/2023

Kapiteni legjendar i Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana ishte i ftuar në emisionin Më lër të flas.

Aty ai foli për shumë gjëra, teksa u pyet edhe për takimin e tij me presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

Cana tregoi se foli për Shqipërinë e Kosovën me presidentin francez.

“Nuk është që të vjen mundësia që të udhëtosh me avion presidencial çdo ditë. Fluturimi zgjati dy ore e 10-15 minuta. 30 minuta i kalova bashkë me të (Macronin). Ai tha se të njoh jashtëzakonisht mirë. Jam fans i joti. I fola për Shqipërinë, e më pas edhe për Kosovën”, tha ndër tjera Cana.

Lidhur me takimin e Canës me Macronin, mund ta ndiqni nga minuta e 53:00.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ