Cana: Numri i të infektuarve që paraqitet në ISHP nuk është real

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2022

Infektologu Fadil Cana në “ClickPlus” në “TV21” theksoi se numrat e të infektuarve të cilat i jep Instituti i Shëndetit Publik nuk janë reale.

Ai shton se realiteti është më i keq.

“Sërish ato janë numrat deri te të cilat arrin Instituti, realiteti është krejtësisht tjetër. Mendoj se më i keq. Mendoj se njerëzit të cilët janë të infektuar dhe bashkë me testet të cilat i blejnë në barnatore, diagnostikohen dhe nuk paraqiten askund”, tha Cana.

Sipas tij, kjo nuk është kështu vetëm në Maqedoninë e Veriut, por gjithkund në botë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

moti shiu

Ky është parashikimi i motit për sot

qeveria kosoves prishtine

Sot ditë zie në Kosovë në kujtim të vajzave dhe grave të vrara

ikja

Të dhënat e trishta/ Të rinjtë po ikin në emigracion, të moshuarit punojnë

KESHILLI

Këta janë 29 deputetët që votuan kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

INFO

NA NDIQ