Capello këshillon Ancelottin

INA
INA

17 Maj, 2023

Leksioni që i dha Manchester Cityn sot Real Madrid në Ligën e Kampioneve ka bindur shumëkënd se cikli i Carlo Ancelottit te madrilenët ka marrë fund.

Trajneri i ktheu përsëri në majën e Europës, por me mënyrën se si ekipi vuajti përballë anglezëve, shumëkush sheh nevojën për një shtysë të re, duke filluar nga Fabio Capellon.

Ish-trajneri i njohur italian, duke folur për sfidën në studion e “Sky Sport”, ka bërë të qartë se bashkëkombësi i tij duhet të mendonte për ofertën që i kishte ardhur nga Brazili.

“Për Real Madrid ky është një bilanc shumë i rëndë. Tani ndoshta Ançeloti po mendon për atë ofertën që i ka ardhur nga Brazili, e cila në këtë moment ndoshta duhet marrë në konsideratë, pasi sot ka skuadra më të forta në qarkullim.

Nëse ai dëshiron ta mbyllë karrierën me një sukses si Kupa e Botës, ky është okazion i tij” tha Capello i cili në karrierën e tij ka drejtuar përfaqësuesen e Anglisë dhe të Rusisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Inzaghi-14-gen

Inzaghi: Ata janë më të fortët në botë, por ne do të japim jetën…

nasser-al-khelaifi-psg

Presidenti i PSG-së po e ndihmon Sheikun Jassim për ta blerë Unitedin

morata

Morata i thotë “Po” Atleticos, gati rinovimi deri në 2026-ën

Champions-League-draw-latest-odds-1010038

Sot, finalja e madhe e Ligës së Kampionëve, Man City – Inter

mesi-argentina

Zbulohet data kur Messi debuton me Inter Miamin

real-madrid

Një kumanovar, portier i ri i Real Madridit?

inter

Finalja e Champions League, Inter zbret në fushë në stadiumin “Ataturk”

Hakan calhanoglu

Calhanoglu “selam” Interit para finales së Ligës së Kampionëve

struga trim lum

Edis Maliqi largohet nga Struga Trim Lum

INFO

NA NDIQ