Capital T publikon “Albania” këngë zyrtare e Shqipërisë për në Euro 2024

Picture of INA
INA

30/05/2024

Rap-artisti i njohur shqiptar, Capital T , ka publikuar këngën zyrtare të Kombëtares së Shqipërisë në finalet e Euro2024. Kënga titullhet “Albania”. Tekstin e ka shkruar vet arstisti në bashkëpunim me Tonic dhe Denk.

Derisa për ‘beat’-in u përkujdes Dorantbeats, Bannzz me producim nga Panda Music.
Kënga është realizuar me videoklip të veçantë, duke përfshirë pak nga të gjitha karakteristikat e gjërat e bukura të Shqipërisë.

TË FUNDIT
2 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut, Mickoski paralajmëron start të furishëm
3 minuta
Kasami: NDRYSHIMI erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
9 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
12 minuta
Gjermania barazon në minutat shtesë, kualifikohet edhe Zvicra
14 minuta
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mickoski: Mjaft debatuam për çështje etnike, është koha të fokusohemi në ekonomi dhe zhvillim
12 minuta
Gjermania barazon në minutat shtesë, kualifikohet edhe Zvicra
1 ditë
Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…
10 orë
DASH: Pozicioni i Mickoskit është në përputhje me Prespën
1 ditë
Në Qeverinë e re do të jenë 20 burra dhe 3 gra, mosha mesatare është 47 vjeç
9 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

LEXO MË SHUMË

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut, Mickoski paralajmëron start të furishëm

Bilall Kasami

Kasami: NDRYSHIMI erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

FB_IMG_1719177679594

Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

Screenshot_8-11-600x360

Gjermania barazon në minutat shtesë, kualifikohet edhe Zvicra

Screenshot_10-9-574x360

Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

zvicer gjermani

Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

mirlind daku

UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës

Tifozet kuq e zi kombetarja

UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë

INFO

NA NDIQ