Gazi Baba ka dorëzuar projekt “copy-paste”, ndërtimi i shkollës në Idrizovë mbetet larg

Artan Grubi, Muhamed Zeqiri, Boris Georgievski dhe Arbër Ademi, më  28 shtator 2019 kishin shkuar në Idrizovë. Ata u premtuan banorëve të Idrizovës shkollë fillore....

Aksident i rëndë në tunelin austriak, nga 11 të lënduar 6 nga Zvicra

11 persona janë lënduar, prej të cilëve katër në gjendje të rëndë në aksidentin që ndodhi dje pasdite në tunelin austriak Arlbergtunnel. Një zëdhënës i policisë...

Asimilimi i shqiptarëve në Manastir

Institucionet qendrore kanë punuar vazhdimisht për Manastirin me qëllim që shqiptarët atje të përfaqësohen në institucione dhe të jetojnë të sigurt, vlerëson kreu i...

Maqedoni, ministra apo mbretër, sa harxhojnë për luks e qejfe?(FOTO)

Rregulloren, të cilën e mori SCOOP-i duke përdorur Ligjin për qasje të lirë deri te informacionet, u nënshkrua më 17.08.2016. Sipas rregullores, ministri ka...

S’ka ndeshje në Kosovë, Zvezda me bishtin ndër këmbë kthehet në Beograd (Video)

Policia e Kosovës bllokon lojtarët e Cërvena Zvezdës! Dorëzohet Serbia, bishtin ndër këmbë!! Nuk ka ndeshje në Kosovë. Mediat serbe supozojnë, se ndeshja mund...

Bytyçi kritik ndaj minishengenit: Pse Rama rehabiliton Serbinë në opinionin ndërkombëtar? (VIDEO)

Analisti, Enver Bytyçi e kundërshton hapur nismën për minishengenin ballkanik. I ftuar në RTV Ora, ai shprehet se nisma nuk i ka rrënjët as...

Kryeparlamentari Xhaferi me disa deputetë fluturoi drejt Katarit

Delegacioni i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut do të marrë pjesë në Kuvendin e 140 të Unionit Interparlamentar e cila do të...

Taksa e rrugës “bllokon” turizmin, ja sa kosovarë ‘braktisën’ Shqipërinë në 2 muaj

Në tetor dhe nëntor, që përkon me periudhën që u vendos taksa e rrugës së Kombit, hyrjet e shtetasve nga Kosova kanë shënuar rënie...

Georgievski: A mendojnë maqedonasit për identitetin kur dasmat i bëjnë me muzikë serbe!

Në rrjetet sociale po qarkullon një video në të cilat ish-kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Ljubço Georgievski, flet për çështjen e identitetit të maqedonasve. Çështja...

Plani për të hyrë në Qeveri – PDSH + 3 deputetë të një krahu...

PDSH bashkë me tre deputetët e Lëvizjes BESA – krahu i udhëhequr nga deputeti Nexhbedin Kahremani, pritet të jenë pjesë e Qeverisë. Këto të...