Pas lotëve të eliminimit, e pabesueshme çfarë kanë bërë tifozët e Japonisë! (FOTO)

Pavarësisht humbjes së dhimbshme nga Belgjika në fund të ndeshjes, tifozët e Japonisë kanë vazhduar me gjestet e tyre fantastike. Mes lotësh kombëtarja e Japonisë...

Shqiptari i Maqedonisë e merr një lajm të mirë nga Zvicra

Gjykata federale zvicerane i ka lejuar një personi të dënuar në vitin 1994 për vrasje në Maqedoni, që t`i bashkohet familjes së vet në...

Rama ka një porosi për Ligjin për gjuhën shqipe! (FOTO)

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka përshendetur menjëherë miratimin nga parlamenti në Shkup të ligjit të gjuhës. Në një status në rrjetin social Facebook ai shkruajti...

Ja çfarë thotë policia për vrasjen e tetovarit të shumëkërkuar

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka dalë me njoftim zyrtar në lidhje me vrasjen e personit J.R (38), i shumëkërkuar nga organet e...

Londra ia ‘prishë matematikat’ Serbisë në OKB

Britania e Madhe edhe “de jure” nesër do ta marrë kryesimin e Këshillit të Sigurimit. Në listën e temave që do të diskutohen për...

Këta janë fituesit e Çmimit Nobel për Paqe (FOTO)

Fituesit e Çmimit Nobel për Paqe janë doktori nga Kongo Denis Mukwege dhe Nadia Murad, ish robëreshë e ISIS-it. Kjo e fundit është dëshmitare...

Alarmante në Tetovë: Mbi 50 kazino dhe dyfish më shumë bastore

Komuna e Tetovës më në fund ka kërkuar që të kyçet në debatin për Ligjin e ri për lojërat e fatit. Në seancën e...

Zaev u shkruan letra kryeministrave të vendeve të BE-së, ja porosia

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev u ka dërguar letër kryeministrave të BE-së, në të cilën kërkon që të përkrahet Maqedonia dhe të marrë datë...

Asani: Me rastin e Almirit është mbushur kupa, kur një racë të vret të...

Veprimtari dhe profesori i mirënjohur kumanovar, Ahmet Asani që jeton në Zvicër përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin për mosndëshkimin e Boban Iliçit që...

Baily: Koha e shpresës për Maqedoninë

Shënimi i “4 KORRIKU” – Ditës së Pavarësisë së SHBA-ve nga ambasada në Shkup ishte një rast për të përcjellë mesazhet për bashkëpunim...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!