Zëdhënësi i qeverisë: As BESA, as PDSH në Qeveri!

Nuk bëhen bisedime me Lëvizjen BESA dhe me Partinë Demokratike Shqiptare për hyrjen e tyre në Qeveri, konrmoi sot zëdhënësi qeveritar Mile Boshnjako… Nuk...

Nuk ka hyrje në BE për Maqedoninë as në vitin 2025

Bashkimi Evropian ka hartuar një itinerar të qartë për prespektivën evropiane të vendeve të Ballkanit, njofton agjencia e lajmeve INA. Në fillim të shkurtit Komisioni...

Zaev do në koalicionin e tij dy deputetë shqiptarë të përçarë?!

Dy deputetë numra, pa parti dhe vetëm si individë që përfaqësojnë interesat e qytetarëve, mund të jenë pjesë e koalicionit qeverisës. Këtë e pranojnë...

Kryeparlamentari Xhaferi çdo ditë kthehet në fshat

Kryeparlamentari Talat Xhaferi pas kryerjes së orarit të punës si një nga funksionarët më të lartë shtetëror gjithmonë kthehet në fshatin e tij. Ai...

Qeveria emëroi drejtorë të rinj në vend të atyre të Aleancës për Shqiptarët

Qeveria ka nisur të plotësojë vendet e zbrazëta të disa drejtorëve në disa drejtori që i kishin takuar Aleancës për Shqiptarët si pjesë e...

Aeroporti i Shkupit paralizohet, vonohen disa fluturime

Për shkak të mjegullës dhe zvogëlimit të shikueshmërisë sot në mengjes në disa orë u ndalua komunikacioni i rregullt i aeroportit të Shkupit, “Aleksandri...

Kim Mehmeti në kombinim për Lëvizjen BESA?!

Publicisti dhe opinionisti i njohur Kim Mehmeti së fundi është duke u lutur nga përfaqësues dhe anëtarësia e Lëvizjes BESA për të marrë drejtimin...

Kryeministri i Kosovës – ende pa vizë amerikane

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ende nuk i është dhënë viza për të udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara. Ai kishte bërë kërkesë për...

Hoyt Yee dha dorëheqje nga Departamenti i Shtetit, vjen ambasador në Ballkan

Brian Hoyt Yee ka dhënë dorëheqje nga pozita e ndihmësit të zëvendësit të sekretarit amerikan të Shtetit për Evropë dhe Euro-Azi. Kështu kanë bërë të...

5 mijë ‘ushtarët’ e Putinit në Maqedoni

Në Maqedoni punojnë 30 shoqata me 5.000 anëtarë, të cilët në mënyrë zyrtare e mbështesin Rusinë në Maqedoni. Këta ‘ushtarë’ të Putinit kanë bindjen se...