Dy agjentët maqedonas do të ekstradohen në Maqedoni, vendosi gjykata e Selanikut

Gjykata e Selanikut vendosi që dy agjentët nga  Maqedonia, Goran Grujovski dhe Nikolla Boshkovski të ekstradohen në Maqedoni, njofton Portalb.mk. Vendimi paraprakisht ishte marrë, ndërkaq pasi...

“Buldozeri” i diplomacisë amerikane Hoyt Yee: Maqedonia e ka mundësinë që përfundimisht ta zgjidh...

Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Hojt Brajan Ji vlerëson se ka vullnet politik edhe në Shkup edhe në...

Washington Post publikoi ultimatumin e pesë ambasadave ndaj Thaçit, Veselit e Haradinajt

Mediat ndërkombëtare i kanë bërë jehonë ultimatumit të pesë ambasadave të shteteve perëndimore në Kosovë ndaj udhëheqësve të vendit për Gjykatën Speciale. E përditshmja e...

Nxehet atmosfera për emrin në Greqi, partnerët qeveritar nuk merren vesh

Pas më shumë se dy orë të kaluara në pallatin kryeministror në Athinë, në mini takimin ministror, që sipas mediave greke, në mënyrë të...

Kjo është pesëshja nga Maqedonia që kërkohen nga Interpoli

Pesë shtetas të Maqedonisë kërkohen me urdhër arrest ndërkombëtar të Interpolit lidhur me ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e...

Ali Ahmeti po plaket, ja sa vite i mbushi, bashkëpartiakët pushtojnë facebook-un (FOTO)

Ish drejtuesi i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe themelues i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës si dhe bashkëdrejtues i Lëvizjes Popullore të Kosovës, kurse aktualisht Lideri...

Tri kufoma në Austri: Serbi vret bashkëshorten, vajzën 10-vjeçare dhe vetveten

Një tragjedi e rëndë që ndodhi të mërkurën në Vjenë-Leopoldstadt, ka tronditur austriakët: Kalimtarët kanë hasur në një kufomë të shtrirë në trotuar në...

VIDEO/ Trump iu dërgon një video-falënderim vendeve, që nuk iu bashkuan rezolutës kundër SHBA:...

Mbrëmjen e djeshme në New Jork, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB  Nikki Haley ashtu siç kishte premtuar organizoi një pritje, “Falënderim për...

Shkupi i vogël i shqiptarëve

Nevojën për një ridefinim të kufijve të komunave në Shkup, para se gjithash e kërkojnë qytetarët shqiptarë të Shkupit, përfshi edhe ato të rrethinës....

Varfanjaki që vodhi dy krahë dru për të ngrohur fëmijët, e dënojnë me burg...

Rushid Demirovski nga Berova pak ditë është liruar nga burgu pasi që kishte vjedhur dy krahë me dru për të ngrohur 7 fëmijët e...