Xhaferi do ta njoftojë Qeverinë për iniciativën e VMRO-së dhe ASH-së

Kryeparlamentari Talat Xhaferi, deklaroi se për iniciativën e VMRO-DPMNE-së do ta njoftojë Qeverinë e Maqedonisë së Veriut. Sipas tij, është Qeveria ajo që do...

Maqedoni, ndihma e shtetit, ja si do t’i siguroni kartelat

Kartela pagesore vendore do të jepet përmes nëntë bankave. Marrëveshjet janë nënshkruar me NLB, Tutunska Bankën, Stopanska Bankën SHA Shkup, Komercijalna bankën, Halk...

Komisioni Evropian e dënon brutalitetin policorë kundër romëve

Komisioni Evropian është njoftuar edhe e dënon brutalitetin policorë kundër personave me origjinë rome në Manastir javën e kaluar, njofton korrespondentja e AIM-s nga...

Sezoni turistik në Shqipëri, ministri Klosi: Do t’ia dalim! (FOTO)

Ministri i Turizmit dhe Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi përmes një statusi në Facebook shprehet shpresëplotë se ndonëse në kohën e koronavirusit, Shqipëria do mund...

Koalicioni ASH – AAA thotë se ka fituar në disa komuna

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela ka folur para mediave ku ka thënë se koalicioni ASh-Alternativa ka korrur fitore në shumicën e komunave...

Pritet vendimi për lirimin e ish-zyrtarëve të VMRO-së

Në vend të paraburgimit në Shutkë, arrest shtëpiak. Katica Janeva propozon masa më të buta për biznesmenët Orce Kamçev, Cvetan Pandelevski dhe të akuzuarit...

Më 23 shkurt shqiptarët protestojnë në Shkup

Shoqata e të Burgosurve dhe të Dëmtuarve Politikë Shqiptarë mban protestë më 23 shkurt në Shkup, në shenjë revolte kundër të gjitha proceseve të...

Mërgimtarët nga Suedia, 1 javë të bllokuar në kufi

Përderisa shtetasit e huaj me dokumentat e nevojshëm pa problem e kalojnë kufirin e Maqedonisë, disa shtetas të Maqedonisë prej një jave janë bllokuar...

LIVE/Protesta e dhunshme, në zjarr dyert e kryeministrisë, policia përplaset me protestuesit me gaz...

Opozita po proteston para kryeministrisë. Ora News përcjell live gjithë zhvillimet. Drejt godinës së kryeministris është hedhur dhe molotov të cilat shpërthejnë në flakë....

Kroaci-Angli, të mërkurën të gjitha dyqanet në Kroaci do të mbyllen gjysmë ore para...

Zinxhiri i marketeve “SPAR”, në Kroaci ka kërkuar nga klientët e sa që të mërkurën të gjitha blerjet ti kryejnë para orës 19:30, pasi...