5 milionë euro i’u ofruan për formimin e Qeverisë, por i refuzoi, ky është...

Njërit prej liderëve të partive shqiptare që fituan më pak deputetë në zgjedhjet e 11 dhjetorit iu ofruan 5 milionë euro, plus Platforma e...

BDI edhe 20 vjet në pushtet, nëse dikush nuk ndryshon?

BDI  edhe 20 vjet do të qeverisë, nëse partitë opozitare shqiptare nuk bashkohen në zgjedhjet e ardhshme. Këtë e thotë profesori universitar Nuri Bexheti...

VMRO-DPMNE e la jashtë Muhamedin

Profesori i Hasanbegut, Muhamed Ahmeti, i cili ishte i nominuar nga VMRO-DPMNE si zv/kryetar i Shkupit nëse do të fitonte në zgjedhjet lokale ka...

Kërcënime në adresë të deputetit të LSDM-së dhe familjes së tij, ja kush është?(Foto)

Deputeti dhe kryetari i degës së LSDM-së në Strumicë, Kosta Kostadinov ka njoftuar se pas votimit të Ligjit për gjuhët janë duke u përballur...

Arsimtarët së shpejti në protesta, kërkojnë rritje të rrogave

Konfederata e Sindikatave të Arsimit të mërkurën në dymbëdhjetë pa pesë minuta do të dalin në protestë paralajmëruese para Qeverisë, njofton Alsat-m. Ata kërkojnë...

Mjekët dhe pacientët e klinikave nuk e duan ministrin e ri Filipçe, lavdërojnë Taravarin!...

Mjekë dhe pacientë të Klinikave të Shkupit kanë shpërthyer në akuza ndaj ministrit të ri të shëndetësisë, Venko Filipçe, duke e konsideruar njeri të...

Tensione mes gjykatësve në Gjykatën e Apelit në Shkupit, pritet të shpërthejë?!

Tensione dhe padurueshmëri po mbretëron në Gjykatën Penale në Shkup. Kjo po ndodhë për shkak të transferimeve dhe ndërrimit të vendeve të gjykatësve, raportojnë...

Çavkov dhe grupi i huliganëve mbeten në paraburgim, vendosi Gjykata e Apelit

Gjykata e Apelit në Shkup, pas mbajtjes së seancave publike dhe të mbyllura më datë 10.01.2018 dhe 11.01.2018, morri vendime me të cilët i...

Mediat ruse parashohin ndryshime në Ballkan prej kur Maqedonia do ta zgjidhë kontestin me...

Maqedonia dhe Greqia janë afër arritjes së marrëveshjes për kontestin me emrin të shtetit maqedonas, kurse vendimi përfundimtar do të sjellë në ndryshime gjeopolitike në Ballkan, shkruan gazeta “Komersant”, transmeton...

Maqedonasja uron miqtë shqiptarë: Duhet të qerasni bakllava për Ligjin e gjuhëve!

Ivana Bozhinovska, aktiviste e cila deklarohet me profesion “huligane”, ka shkruar status në facebook me doza humori lidhur me ligjin për përdorimin e gjuhëve....