Sela: Po më vrasin për së dyti me ligjin për amnisti

Aleanca për Shqiptarët votoi kundër nevojës për propozim-ligjin e amnistisë për 27 prillin. Kreu i ASH-së propozimin e quajti një turp të ligjvënësit dhe...

Zaev dhe Tsipras të nominuar për çmim Nobel për paqe

Zoran Zaev dhe Alexis Tsipras, kryeministrat e Maqedonisë dhe Greqisë, janë të nominuar për çmimin Nobel për paqe për vitin 2019 për marrëveshjen e...

Salivan: SHBA-ja fuqimisht e mbështet Marrëveshjen e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese

SHBA-ja e mbështet Marrëveshjen e Prespës e cila e hap rrugën e Maqedonisë që ta marrë vendin e merituar në BE dhe në NATO,...

Skandal/ Mijëra maqedonas me adresë në një shtyllë elektrike në bullgari

Një kryebashkiak ka shkruar një shtyllë elektrike si adresë për maqedonasit të cilët janë në procesit e marrjes së shtetësive në Bullgari. Këtë skandal...

Thaçi “groposë” Vuçiqin në OKB: Keni vrarë 13 mijë e 500 kosovar, gra, fëmijë,...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka përmendur me shifra të gjitha viktimat e luftës së fundit në Kosovë, të kryera nga agresori serb....

Tetë anëtare të Këshillit të BE-së e përkrahin krijimin e Ushtrisë së Kosovës

Beqir SINA/ Nju Jork Tetë shtete anëtare të Këshillit të Bashkimit Evropian, nëpërmjet një deklarate të përbashkët, e kanë përkrahur të drejtën e Kosovës për...

LPD e pakënaqur: Kur ishte më keq ishim me LSDM, tani jemi më të...

Liberal – Demokratët të pakënaqur në Qeverinë e udhëhequr nga kryeministri Zoran Zev. Lideri i PLD-së, Goran Milevski tha se partia e tyre ishte...

Bozhinovski: Ikja e Gruevskit, turp për Zaevin dhe Spasovskin

Gazetari Zoran Bozhinovski, i cili një kohë u mbajt në paraburgim nga qeverisja e fundit e Gruevskit, ka folur rreth ikjes së ish-kryeministrit. I ftuar...

Skandaloze/Kjo është ambasada e Maqedonisë që vetëm për gjoba paguan 2.144 dollarë

Gazeta australiane “Canberra Times” në një tekst të titulluar “Lista e turpit: Cilat ambasada kanë borxh më të madh ndaj shtetit për parkim të...

LAJMI I FUNDIT: Insistimi i Haradinajt për taksën, shkas i anulimit të konferencës

Kryeministri Ramush Haradinaj ka patur një përplasje të ashpër me shefen e politikës së jashtme të BE-së Federica Mogherinin Burime brenda takimit në mes delegacionit...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!