Zaev tregon planin e negociatave me shqiptarë për presidencialet

Kryeministri Zaev në një intervistë të fundit ka thënë se nesër do të mbajë takimin me partnerët e koalicionit derisa të hënën do të...

VMRO-DPMNE zgjodhi kandidatin për zgjedhjet presidenciale

VMRO-DPMNE zgjodhi kandidatin e saj për president për zgjedhjet presidenciale të 21 prillit. Ajo është profesorja universitare Gordana Siljanovska Davkova, e cila ka...

Mbyllet protesta e opozitës, protestues, policë dhe gazetarë të plagosur

Është mbyllur në orën 15:57 protesta e opozitës përballë kryeministrisë. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, falenderoi pjesëmarrësit në protestë dhe i la takim ditën...

Haradinaj – Zaev takohen në Munih, ja porosia e përbashkët

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev në Munih ka realizuar takim me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Kryeministri Zaev, ka shprehur angazhimin e tij...

Misioni i Halil Kastratit, bën gjestin e madh me humanizmin e radhës

Në vigjilje të përvjetorit të 11-të të Pavarësisë së Kosovës, Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” në një ceremoni solemne ka dorëzuar 17 banesa për...

Përshkallëzimi i protestës në Tiranë, plagosen 4 policë dhe dy demostrues

Vijon protesta e opozitës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, para kryeministrisë, ku nuk kanë munguar edhe aktet e dhunës dhe vandalizmi ndaj godinës së...

Protestuesit tentojnë të hyjnë në objektin e Kryeministrisë

Protestuesit në Tiranë, kanë përshkallëzuar situatën duke gjuajtur shishe me lëndë djegëse. Ata po ashtu kanë arritur të thyejnë kordonin policor, duke shkuar drejt kryeministrisë. Nuk...

VIDEO/Eskalon protesta në Tiranë, sulmohet Kryeministria

Protesta në Tiranë ka eskaluar pasi protestuesit kanë sulmuar objektin e Kryeministrisë me gjësende të forta. https://youtu.be/FFW0XBy48dA Ndërsa, ish kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri, Sali...

LIVE/ Protesta e opozitës, mijëra protestues në shesh

https://www.facebook.com/Ora.News.RTV/videos/350595968874344/ Opozita zhvillon protestën që sipas organizatorëve ka për qëllim largimin e kryeministrit Edi Rama dhe krijimin e një qeverie tranzitore, që do e çojë...

Komisioni për Antikorrupsion e publikoi listën e “zezë” me 18 punësimet e dyshuara

Ashtu siç u paralajmërua në mbledhjen e parë të anëtarëve të rinj të Komisionit për Antikorrupsion , sot u hapën procedurat për nepotizmin e...