Shokuese, 80 për qind e shqiptarëve duan të punojnë jashtë shtetit

Shqiptarët vijojnë të kenë dëshirë të punojnë jashtë. Ky është përfundimi i një studimi mbi tregun ndërkombëtar të punës. Sipas këtij studimit, nga 2014-2018...

Identifikohet autori i sulmit në Florida

Një pjesëmarrës në turneun e lojërave online në Xhaksonuill, Florida ka vrarë dy persona para se të kryente vetëvrasje, ka njoftuar policia. Zyrtarët policorë e...

SHBA, 4 të vdekur gjatë një turneu argëtimi. Plagoset dhe një shqiptar/VIDEO

Reuters raporton se njëri nga të dyshuarit është gjetur i vdekur në skenën ku kanë ndodhur të shtënat në masë në Florida. “Një i dyshuar...

Senatori McCain adoptoi foshnjën që ia la Nëna Tereza në duar: Kjo është historia...

Senatori amerikan John McCain, ndërroi jetë në mbrëmjen e së shtunës pas komplikimeve të tij shëndetësore. McCain vdiq vetëm një ditë para se të shënohej...

Sela: ASH pro referendumit për emrin, por me non-paper për kërkesat shqiptare/VIDEO

Kuvendi Qendror i ASH-së ka vendosur që të përkrahë referendumin për emrin, duke qenë edhe pjesë e fushatës, informon INA. Kryetari i kësaj partie, Ziadin...

Pse duhet të zgjidhni Zvicrën për të punuar

Orët më të paguara të punës në Zvicër u regjistruan nga konsulentët e menaxhimit, me një mesatare prej 98.23 frangash për orë pune. Më...

Borë në Slloveni dhe në Itali, stuhi në Kroaci (VIDEO)

Në vendpushimin italian Alta Badia, ka rënë rreth 30 centimetra dëborës. Kjo qendër dimri është e vendosur në Dolomites dhe lartësia varion nga 1.324...

70 deputetë do të jenë pjesë e fushatës për referendum

Rreth shtatëdhjetë deputetë me siguri do të jenë pjesë e fushatës publike për referendumin të caktuar për më 30 shtator. Kuvendi, paralajmëroi se, fushatën...

Vdiq në moshën 81 vjeçare Senatori amerikan John McCain

Senatori republikan John McCain, një nga politikanët amerikanë më të përkushtuar së pari për çlirimin e Kosovës dhe më pas për pavarësimin dhe mbrojtjen...

Asnjë shqiptarë nuk u punësua në valën e fundit të punësimeve në shëndetësi në...

Asnjë shqiptarë nuk ka arritur të punësohet në valën e fundit të punësimeve në sektorin e shëndetësisë në Manastir. Sipas burimeve për Strugalajm, nga 70...