Edhe një deputetë ikë nga koalicioni i VMRO-DPMNE-së, ja kush është deputeti turk (FOTO)

Deputeti i Partisë Demokratike Turke, Jusuf Hasani ka braktisur koalicionimin me VMRO-DPMNE, duke kaluar si deputet i pvarur. Ai ka theksuar se ka braktisur...

Thirrje për padëgjueshmëri qytetare në Maqedoni

Disa shoqata maqedonase të afërta me VMRO-DPMNE kanë bërë thirrje për padëgjueshmëri qytetare, duke theksuar se për ta nuk është legjim Kuvendi dhe Qeveria...

Diplomati “buldozer” amerikan Yee – ambasador i SHBA-ve në Sarajevë dhe jo në Shkup

Diplomati amerikan, Hojt Brajan Ji do të emërohet ambasador i ri i SHBA-së në BeH dhe jo në Maqedoni, siç është paralajmëruar paraprakisht prej...

Deputetët kthehen nga pushimet, Ligji për gjuhën shqipe sot në Kuvend

Kuvendi sot do të mbaj mbledhjen e parë pas pushimeve gati dyjavore të deputetëve. Në rendin e ditës të seancës kuvendore është vazhdimi i...

VMRO do të kthehet ose jo në Kuvend, sot vendimi

VMRO-DPMNE sot në një mbledhje të brendshme të komitetit ekzekutiv do të vendos nëse do të kthehet ose jo në Kuvend. Lideri i VMRO-DPMNE-së,...

Plani për të hyrë në Qeveri – PDSH + 3 deputetë të një krahu...

PDSH bashkë me tre deputetët e Lëvizjes BESA – krahu i udhëhequr nga deputeti Nexhbedin Kahremani, pritet të jenë pjesë e Qeverisë. Këto të...

Ekskluzive/Aksioni i Grupit të Kumanovës si kishte marrë në dorë karaullën e Goshincës (VIDEO)

Gjatë hetimeve për rastin e Kumanovës asnjëherë nuk u fol për sulmin e ndërmarrë në Goshincë në prill të 2015, vetëm pak ditë para...

Konfirmohet: Amerika nuk ia dha vizën Kryeministrit Haradinaj

Një zyrtar nga Garda Nacionale në Iowa të SHBA-së i ka thënë Radios Evropa e Lirë se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka...

Austria do t’ia ndërpret ndihmat sociale 167 mijë familjeve, mes tyre edhe shqiptarë

Partia e djathtë Popullore Konservatore (VP) dhe ajo e ekstremit të djathtë Partia e Lirisë (FP) në pushtet në Austri, kanë planifikuar të ndërpresin...

Ahmeti a kishte njohuri se BESA do përçahet, ja çfarë kishte deklaruar?!

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në intervistën e fundit dhënë për TV21, ka folur për gjendjen tek partitë shqiptare, që sipas tij në vend...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!