LAJMI I FUNDIT: Insistimi i Haradinajt për taksën, shkas i anulimit të konferencës

Kryeministri Ramush Haradinaj ka patur një përplasje të ashpër me shefen e politikës së jashtme të BE-së Federica Mogherinin Burime brenda takimit në mes delegacionit...

Zyrtari i lartë amerikan, Xhon Salivan, nesër vjen në Shkup

Zëvendës-ndihmës sekretari i Stejt Deartamentit, Xhon Salivani, nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Shkup. Ndihmësi i shefit të diplomacisë amerikane, paraprakisht ka...

PLD nuk do të votojë Ligjin për amnisti, lëkundet aleanca me LSDM

Partia Liberal – Demokrate (PLD) që është pjesë e koalicionit qeveritar me LSDM theksoi se nuk do të votojë Ligjin për amnisti për ngjarjet...

Micotakis: Ciprasi e shiti Maqedoninë, shiti gjuhën dhe identitetin maqedonas

"Zoti Cipras, nuk e shpëtuat Maqedoninë, të vetmen që bëtë është dhënia a nacionalitetit dhe gjuhës maqedonase fqinjëve”, deklaroi lideri i opozitës greke të...

Arrihen efektet e para të taksës ndaj Serbisë, rritet konsumimi i produkteve vendore në...

Taksa prej 100 për qind e vendosur nga Qeveria e Kosovës për produktet e importuara me origjinë nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina ka...

Studentët në Tiranë paralajmërojnë grevë urie

Studentët e universiteteve publike në Shqipëri kanë paralajmëruar sot një protestë masive përpara Kryeministrisë në Tiranë. Ashtu sikur edhe dje, ata i bënë thirrje...

Shaqiri “groposi” M.Unitedin dhe Mourinhon (VIDEO)

Liverpooli ka fituar derbin e sotëm ndaj Manchester Unitedit falë paraqitjes së jashtëzakonshme të Xherdan Shaqirit. Ishin pikërisht dy golat e Shaqirit në pjesën...

Brukseli letër Prishtinës, por ja si Haradinaj i përgjigjet Mogerinit

Përfaqësuesja e lartë e BE-së Mogherini, Komisionerja për tregti Malmstrom dhe Komisioneri Hahn në një letër të përbashkët drejtuar Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt,...

Aksident në Zvicër, 1 i vdekur dhe 44 të plagosur, mes tyre edhe 2...

Një aksident i rëndë ka ndodhur në një autostradë në Cyrih. Autobusi i mbushur plot me pasagjerë është përplasur është përplasur rreth orës 04:15...

Kosova nuk njihet si shtet fqinj në Kushtetutën e Maqedonisë, ASH-ja parashtron amendamente

Ndonëse Maqedonia ka njohur Kosovën shtet dhe Kuvendi i Republikës së Maqedonisë ka miratuar rezolutë për marrëdhëniet e Republikës së Maqedonisë me Kosovën,...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!