Nxënësit që s’kanë internet, mësimet do t’i ndjekin në TV

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës në Maqedoninë e Veriut, Mila Carovska ka njoftuar se si do të zhvillohet procesi mësimor me fillimin e vitit...

Markovski: Vdekjet e shumta nga Kovid-19, edhe për shkak të gabimeve gjatë trajtimit mjekësor

Infektologu i njohur, Velo Markovski theksoi për TV Sitel se shkalla e lartë e vdekshmërisë në Maqedoni është shqetësuese pasi që po bëhen shumë...

Boshkovski dërgohet në Klinikën Infektive, në gjendje të përkeqësuar shëndetësore

Ish-ministri i brenshëm i Maqedonisë së Veriut, Lube Boshkovski dje pasdite është dërguar me urgjencë në Klinikën Infektive në Shkup, për shkak të përkeqësimit...

Maqedonia e Veriut edhe këtë javë nuk do të hap kufijtë

Edhe pse për tre javë radhazi ministri i shëndetësisë së Maqedonisë, Venko Filipçe paralajmëronte vendim për kufijtë, sot theksoi se nuk mund të...

OBSH: Rekord javor infeksionesh me Covid-19, por më pak vdekje

Një numër rekord prej dy milionë rastesh të reja me Covid-19 janë regjistruar nga 14 deri në 20 shtator (+ 5% krahasuar me javën...

Ekskluzive/ Dosja e Hagës. Ja akuzat për Thaçin, Veselin dhe kupolën e UÇK

Ngritja e aktakuzës ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe disa prej anëtarëve të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK , nga prokurori special më 24...

Koronavirusi në Maqedoni, 5 të vdekur, 88 raste të reja dhe 135 të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë nga 1618 teste të kryera ka regjistruar 135 raste të reja të të infektuarve më Kovid-19....

Maqedonia rikthen kufizimet dhe kushte të reja për restorantet

Kufizimi i numrit të personave që do lejohen në një tavolinë në objekte hotelierike si dhe grupimet në hapësira të hapura, reduktimi i numrit...

Dimitrovi në Bruksel: “Maqedonia e Veriut fuqishëm e vendosur të bëhet një demokraci e...

Zëvendëskryeministri për Çështjet Evropiane Nikolla Dimitrov, u takua këtë mëngjes në Bruksel me ministrin e Shtetit për Evropën e Republikës Federale të Gjermanisë, Mihael...

Filipçe a do t’i hap kufijtë e Maqedonisë?!

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut këtë javë pritet përfundimisht të marrin lajm për hapjen ose jo të kufijve. Se do të ketë një vendim...