Bashkohen policët e Maqedonisë dhe Serbisë në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Pelincë

Qeveria në mbledhjen e mbajtur mbrëmë ka miratuar informatën për aplikimin e kontrolleve të përbashkëta të organeve përgjegjëse doganore të Maqedonisë dhe Serbisë në...

Shqiptarja nga Maqedonia akuzon ish-presidentin e Gjermanisë për ngacmim seksual

Bashkëthemeluesja e lëvizjes feministe radikale “Femen” në Gjermani, shqiptarja nga Maqedonia, Zana Ramadani, është gjetur sërish nën dritat e reflektorëve.  Ajo sot (e mërkurë) promovon...

Aeroplani ku udhëtonte Haradinaj bën ulje të detyruar në Sofje

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në këto momente është duke qëndruar në aeroportin e Sofjes, në Bullgarisë. Aeroplani ku ndodhej Haradinaj nuk ka mundur të aterrojë në...

Demarkacioni sot, deputetët tregojnë sa janë gjasat të kalojë

Seanca e jashtëzakonshme për marrëveshjen e Demarkacionit do të mbahet sot. Kjo është hera e tretë që do të tentohet që demarkimi i kufirit...

Arrestohet këshilltari i kryetarit të një komune të LSDM-së në Shkup, u kap me...

Ministria e brendshme pas një denoncimi të sotëm dhe hetimeve paraprake ka arrestuar sot në flagrancë këshilltarin e kryetarit të komunës së Shutkës, që...

Mbyllet spitali “Sante Plus” në Shkup, pas vdekjes së lehonës shqiptare nga Kërçova

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se i ka marrë lejen e punës spitalit privat shëndetësor "Sante Plus Group" pasi që janë konstatuar parregullsi...

Qeveria emëroi gati 30 drejtorë nga radhët e BDI-së, ja kush janë (LISTA)

Qeveria e Republikës së Maqedonisë sot (27.02.) në mbledhjen e saj të 56-të, emëroi drejtorë dhe zëvendës drejtorë. Bëhet fjalë për kuadro të caktuara...

Dy “Lëvizjet BESA” duan të hyjnë të përçarë në Qeveri, çfarë po ndodhë?!

Dy krahët e ndarë të Lëvizjes BESA po synojnë që të bëhen pjesë e Qeverisë së koalicionit LSDM – BDI. Zyrtarët e këtyre formacioneve...

Tensione në BDI për drejtoritë, garë e fortë se kush do të bëhet?!

 Në BDI janë rritur tensionet ditëve të fundit para caktimit të nominimeve se kush do të marrë dritën jeshile për drejtorë. Por nga ana...

Zëra nga BDI: Kot e kanë turrin pas Qeverisë, ne vendosim se kush?!

Paralajmërimet dhe lajmet e fundit për zgjerimin e Qeverisë dhe gatishmërinë e gati të gjitha partive shqiptare opozitare për tu bërë pjesë e pushtetit...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!