FBI kontroll të imtësishëm në zyrën avokatit të Presidentit Trump

Mëngjesin e sotëm FBI-ja ka nisur një kontroll të imtësishëm në zyrën e avokatit personal të Presidentit Donald Trump, Michael D. Cohen. Mësohet se...

Përplasje SHBA-Rusi në Këshillin e Sigurimit për Sirinë

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia replikuan ashpër në mbledhjen e Këshillit të sigurimit të OKB, lidhur me atë qe dyshohet te jete një sulm...

Selam nga ushtari shqiptar në Ushtrinë Turke nga fronti në Siri/FOTO

Selam nga ushtari shqiptarë në Ushtërinë e Turqisë i cili gjendet në Afrin të Sirisë!! Pas fitores së madhe të ushtrisë Turke në Afrin,...

15.000 nxënës shqiptar dhe tjerë janë shpërngulur nga Maqedonia

Dikur 4.000, ndonjëherë 2.000 ose 500… Cdo vit shkollor na ulet një numër i madh i nxënësve që regjistrohen në shkollat fillore dhe nuk...

NATO vëzhgonte ushtrinë e Serbisë derisa Gjuriqi sillej në Prishtinë

Në kohën kur Marko Gjuriq u arrestua në Kosovë (26 mars) dhe kur kreu shtetëror serb kishte shqyrtuar, madje, edhe opsionin e dërgimit të...

Thaçi nga Kosharja: Çdo kërcënimi të Serbisë do t’i përgjigjemi si i jemi përgjigjur...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se çdo fillim viti, veçanërisht në muajt mars, prill dhe maj, Kosova kujton ngjarje të dhimbshme dhe...

Skandaloze/ Inspektori Shtetëror i Arsimit propagandon kundër shqipes në Maqedoni

Inspektori Shtetëror i Arsimit pranë byrosë që është pjesë e Ministrisë së Arsimit, Zoran Risteski në rrjetet sociale ka dalur kundër dygjuhësisë në Maqedoni,...

Ja emrat e anëtarëve të kryesisë së Aleancës për Shqiptarët/LISTA

Aleanca për Shqiptarët dje në Kërçovë mbajti Kuvendin Qendror për zgjedhjen e kryesisë qendrore dhe të sekretarit të përgjithshëm.  Agjencia e lajmeve INA ka...

Moska dhe Beogradi duan të destabilizojnë Shqipërinë dhe Kosovën, ja lajmin e frikshëm kush...

Kreu i Partisë Ligj dhe Drejtësi, avokati Spartak Ngjela akuzon Moskën dhe Beogradin se kërkojnë të destabilizojnë Kosovën dhe Shqipërinë. Në një status në...

Ja institucioni në Maqedoni që ka vjedhur para, tenderi kërkund i realizuar

Qendra për Shëndet Publik në Shkup për çdo ditë kishte harxhuar në letër nga 1.341 denarë apo mbi 20 euro për larjen e makinave...