Sulmohet një polic në Shkup

Shkupjani S.R. (27) në lagjen Gjorçe Petrov të Shkupit mbrëmë ka sulmuar një polic, i cili ka dashur ta legjitimojë. Siç kumtoi MPB-ja, mbrëmë në...

Po tkurret numri i deputetëve të VMRO-DPMNE-së

Vetëm 41 deputetë të VMRO-DPMNE kanë nënshkruar nismën për votëbesimin e Qeverisë së Zoran Zaevit. VMRO-DPMNE në zgjedhjet e fundit fitoi 51 deputetë, por...

Për tre muaj vdesin 35 foshnje në Gjinekologjinë e Shkupit

Mbi 35 foshnje të porsalindura kanë vdekur për tre muajt e parë të vitit vijues në Klinikën për Gjinekologji dhe akusheri në Shkup. Këto shifra...

Vendi ku fshihen 70 ton ari në Maqedoni

Enti gjeologjik i Maqedonisë ka konfirmuar vlerësimet e mëhershme për rezervat e minierës së arit e të bakrit në komunën Bosilovo. Ky ent ka kryer...

Ndikimi rus në Ballkan/ Analisti britanik: Ja kush është qendra dhe çfarë synohet

Analisti britanik, Marko Galeotti, nga Këshilli Evropian për Marrëdhënie Ndërkombëtare, tha se dështimet e Bashkimit Evropian në Ballkanin Perëndimorë kanë krijuar hapësirë për ndërhyrjen...

Heroina nga Kosova ndihmoi të lënduarit në tragjedinë e Münster

Qyteti gjerman i Münsterit është tronditur ditë më parë ku pas një sulmi në turmë, kanë ndërruar jetën katër persona dhe të paktën 30...

FBI kontroll të imtësishëm në zyrën avokatit të Presidentit Trump

Mëngjesin e sotëm FBI-ja ka nisur një kontroll të imtësishëm në zyrën e avokatit personal të Presidentit Donald Trump, Michael D. Cohen. Mësohet se...

Përplasje SHBA-Rusi në Këshillin e Sigurimit për Sirinë

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia replikuan ashpër në mbledhjen e Këshillit të sigurimit të OKB, lidhur me atë qe dyshohet te jete një sulm...

Selam nga ushtari shqiptar në Ushtrinë Turke nga fronti në Siri/FOTO

Selam nga ushtari shqiptarë në Ushtërinë e Turqisë i cili gjendet në Afrin të Sirisë!! Pas fitores së madhe të ushtrisë Turke në Afrin,...

15.000 nxënës shqiptar dhe tjerë janë shpërngulur nga Maqedonia

Dikur 4.000, ndonjëherë 2.000 ose 500… Cdo vit shkollor na ulet një numër i madh i nxënësve që regjistrohen në shkollat fillore dhe nuk...