E tmerrshme: Aeroplani i kombëtares në botërorin e Rusisë përfshihet nga zjarri (VIDEO)

Kombëtarja e Arabisë Saudite i ka shpërtuar më së keqes. Aeroplani i kombëtares së Aravisë Saudite ka marrë zjarr gjatë fluturimit, teksa skuadra po udhëtonte...

Kuvendi blindohet nga njësitet speciale, sërish protestë kundër marrëveshjes për emrin

Grupe të qytetarëve sërish janë tubuar para Kuvendit të Maqedonisë në shenjë proteste kundër marrëveshjes për emrin, që dje u nënshkrua nga krerët e...

Ekskluzive – Xhaferi: Ratifikimi i Marrëveshjes për emrin, nesër në seancë plenare

Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi në një prononcim ekskluziv për Alsat deklaroi se po bëhen përgatitjet që ligji për ratifikimin e marrëveshjes me Greqinë...

Mos të injorohen përpjekjet e Rusisë për të ndikuar në Ballkan, ja alarmi nga...

Analisti Daniel Serwer nga Universiteti Johns Hopkins i tha Zërit të Amerikës se vendet e Ballkanit nuk duhet të injorojnë përpjekjet e Rusisë për...

“Smile Albania”, punësim sezonal për të rinjtë. Ja si të aplikoni

Edhe 1 javë na ndan nga mbylljet e aplikimeve të të rinjve për punësim sezonal në projektin “Smile Albania”. Mbi 500 të rinjë do të...

“Komitët” sërish kërcënohen, përmendin rastin e Kumanovës?!(FOTO)

Grupi i tifozëve “Komitët” të Vardarit të Shkupit sërish kanë dalur me një njoftim në profilin e tyre në facebook, duke përcjellë porosi patriotike...

Zëvendësi i Zaevit tregon se kur do të mbahet referendumi për emrin

Referendumi mbi emrin do të mbahet në afatin e përcaktuar ligjor, tha zëvendëskryeministri Koço Angjushev, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve gjatë një konference...

Qeveria kaloi emrin “Republika e Maqedonisë së Veriut”, shkon në Kuvend

Qeveria e Maqedonisë ka nisur mëngjesin e së hënës seancën për ratifikimin e marrëveshjes së arritur dje në Prespë, midis qeverisë së Maqedonisë dhe...

SHQIPTARËT NË MAQEDONI DUHET T’I KTHEHEN KËRKESËS PËR SHTETIN DY KOMBËSH

Marrëveshja midis Greqisë dhe Maqedonas për emërtimin e shtetit “Maqedonia e Veriut” nga shqiptarët duhet të kushtëzohet me kërkesën për definimin e Maqedonisë shtet...

Si po qarkullojnë fotomontazhe në rrjetet sociale në Maqedoni për të provokuar situatën?

Fotografi të dhunshme me fytyra të qepura dhe të dhunuara prej mbrëmë po qarkullojnë në rrjetet sociale duke provokuar se këto janë viktima të...