Sela “godet” Memedin: Nuk votojmë një nënkryetar Parlamenti që s’ka as 1500 vota?!

Kryetari i ASH-së, Ziadin Sela ka komentuar propozimin që kreu i RDK-së, Vesel Memedi të zgjedhet kryetar i Kuvendit. "Nuk do të votojmë sepse nuk...

Çka nëse dështojnë bisedimet për emrin? “A do ketë Shqipëri e Madhe apo Bullgari...

Gazeta greke Katimerini në një artikull të saj ka analizuar se çfarë mund të ndodhë nëse dështojnë negociatat e përshpejtuara me Maqedoninë lidhur me...

Tandemi “tradhëtaro – arnaut”, ja kë e akuzojnë “patriotët maqedonas të afërt me VMRO-në

Forumi i Patriotëve të Lirë ashpër ka dënuar sjelljen e kryeministrit Zoran Zaev dhe të kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, të cilët po tentojnë...

FOTO/Rusja fiton shtetësi të Maqedonisë, qindra shqiptarë “vdesin” pa dokumente

Një këngëtare ruse e cila viteve të fundit ka jetuar në Maqedoni do të pajiset me shtetësi të Maqedonisë. Burime qeveritare kanë thënë për...

Të burgosurit e parë sot dalin nga burgjet, ja kush përfitoi amnistinë

Të burgosurit e parë të amnistuar sot pritet të lëshojnë burgjet e vendit. Sipas informacioneve të drejtorisë së burgjeve, tërë dokumentacioni i të burgosurve sot...

Nimic sot në Athinë, të mërkurën në Shkup

Ndërmjetësi i OKB-së për zgjidhjen e emrit, Metju Nimic vjen në Athinë dhe Shkup, pas raundit të fundit të bisedimeve gjatë muajit janar në...

Kuvendi sot për Ligjin për gjuhët, VMRO-DPMNE skenar bllokimi

Kuvendi i Maqedonisë sot në orën 11:00 duhet të fillojë seancën e 32-të, në të cilën në rend dite është Ligji për përdorimin e...

Fshati zviceran paguan 21,500 euro nëse shkoni aty për të jetuar

Vendi zviceran Albinen, i vendosur në kantonin Valais, është një fshat i vërtetë nga përrallat dhe autoritetet e këtij vendi vendosën të ofrojnë 21,500...

VIDEO/Po të ishte Jugosllavia, ja si do të ishin shqiptarët

Nga fundi i këtij viti mbushen plot 100 vjet nga formimi i Mbretërisë së Serbëve, Kroatëve e Sllovenëve, që është fillimi i asaj Jugosllavisë...

S’ju ka faj kush, as Zaevi e Ahmeti, bëhuni bashkë ose fundi fatal?!

Në rast se partitë opozitare shqiptare nuk bëhen bashkë në një front të përbashkët, me interesa të qarta politike, atëherë fundi i tyre do...