Goditen faqet zyrtare të Lëvizjes BESA dhe Bilall Kasamit

Dorëheqja e nënkryetarit të Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi ka shkaktuar tronditje dhe rrëmujë brenda kësaj partie. Vetëm pas disa orëve, është raportuar se është...

Aksident në aksin Kaçanik-Hani i Elezit (FOTO)

Dy vetura janë përplasur në aksin rrugor Kaçanik Hani i Elezit. Një qytetarë ka dërguar fotografi nga aksidenti ku është përfshirë një makinë Golf...

E pabesueshme: Ja shifra marramendëse që shqiptarët lënë në bixhoz çdo vit (Tabela)

Sa më i varfër të jesh aq më shumë shpreson që të bëhesh i pasur sa më shpejt. Në të gjithë botën njihet lidhja...

Fillojn dorëheqjet në Lëvizjen BESA, largohet nënkryetari i saj (FOTO)

Themeluesi dhe nënkryetari i Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi ka dhënë dorëheqje nga detyra e tij, informon INA. Ai më poshtë ka publikuar letrën e...

EU Observer: Hashim Thaçi dhe Daut Haradinaj pritet të akuzohen nga Gjykata Speciale

Mediet e huaja po vazhdojnë të merren me zhvillimet që po ndodhin rreth Gjykatës Speciale në Kosovë. EU Observer, një medium i pavarur që...

Dy gjykatës të ri për rastin “Monstra”

Seanca e parë gjyqësore për rastin “Monstra” do të mbahet më 12 shkurt në ora 10:00, ku si gjyqtar i parë i lëndës është...

LAJMI I FUNDIT/Aksident i rëndë në Austri, lëndohen gjashtë shtetas nga Maqedonia

Gjatë një aksidenti që ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në autostradën austriake A10, janë lënduar gjashtë persona. Vozitësi 24-vjeçar ka rrëshqitur me veturën...

Aksident i tmerrshëm në Itali, 6 të vdekur, mes tyre edhe një nga Maqedonia

Si pasojë e një aksidenti në mes të dy kamionëve në Italinë veriore, jetën e humbën gjashtë persona. Në mesin e viktimave kanë qenë...

Dy agjentët maqedonas do të ekstradohen në Maqedoni, vendosi gjykata e Selanikut

Gjykata e Selanikut vendosi që dy agjentët nga  Maqedonia, Goran Grujovski dhe Nikolla Boshkovski të ekstradohen në Maqedoni, njofton Portalb.mk. Vendimi paraprakisht ishte marrë, ndërkaq pasi...

“Buldozeri” i diplomacisë amerikane Hoyt Yee: Maqedonia e ka mundësinë që përfundimisht ta zgjidh...

Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Hojt Brajan Ji vlerëson se ka vullnet politik edhe në Shkup edhe në...