Sot afati i fundit për dekretimin e ligjit të gjuhëve nga Ivanov

Presidenti Gjorgje Ivanov sot ka ditën e fundit që ta dekretojë Ligjin për përdorimin e gjuhëve, por ai ka paralajmëruar se këtë nuk do...

Ministri i jashtëm grek sot në Shkup, finalja për emrin

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Koxias do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë. Koxias i cili do të udhëheq delegacionin grek...

Rasti i Almirit, kërkohen “kokat” e prokurorëve dhe gjykatësve, ja lista?

Në deklaratën e organizatorëve të protestës "Drejtësi për Almirin" u kërkua përgjegjësi dhe shkarkimi i menjëhershëm i prokurorëve dhe gjykatësve në Maqedoni, sidomos instancave...

‘Rusia është faktor kyç i jostabilitetit në Ballkan’

Njohësi i rrethanave në Ballkan, Januzs Bugajski, ka thënë se është ndjenjë e mirë të kthehet në Kosovë edhe pse që nga dhoma e...

Bora mbulon Maqedoninë

Prej mbrëmë pjesa më e madhe e vendit është përfshirë nga reshjet e borës. Sipas sinoptikëve, moti sot do të jetë i vërenjtur dhe...

VV do ta çojë në Kushtetuese demarkacionin me Malin e Zi

Albulena Haxhiu, deputete e Vetëvendosjes, ka thënë se kjo parti do ta dërgojë në Gjykatën Kushtetuese ligjin për demarkacionin me Malin e Zi, që...

Riformatimi i Qeverisë javën tjetër, Zaev është marrë vesh me Ahmetin dhe Gashin?!

Riformatimi i Qeverisë do të ndodhë javën tjetër dhe se tashmë sic bëhet e ditur kryeministri Zoran Zaev gati se është marrë vesh me...

Miratohet demarkacioni me Malin e Zi

Me 80 vota pro, Kuvendi i Kosovës ka miratuar demarkacionin me Malin e Zi. Kryesia: Largohen nga seanca edhe shtatë deputetë të tjerë të VV-së 18:51...

Skandaloze/Hudhen në koshin e plehrave lodrat për Almirin/FOTO

Vetëm pak minuta pasi që ishte shpërndarë protesta, policia dhe shërbimet e tjera të Qeverisë kanë nisur të heqin lodrat nga grilat e rethojes...

Përmbytjet në Shkodër, bashkë me ujin dhe peshqit në rrugë/VIDEO

Zona më e kërcënuar në qytetet mbetet periferia perëndimore e qytetit, zona e Livadheve prane ish Zukthkashtës, që laget nga Liqeni Shkodrës dhe Lumi...