Edhe në drejtor bordi në Telekomin e Maqedonisë, ja kush është? (FOTO)

Avokati i famshëm Miroslav Vujiç është anëtar i ri i bordit të drejtorëve të ‘Telekomi i Maqedonisë’ Shkup. Me vendimi të kompanisë, Aneta Simeska...

Ata që rrahën Selën më 26 janar në bankën e të akuzuarve

Është caktuar që më 26 janar të filloj gjykimi për personat që sulmuan Ziadin Selën më 27 prill në Kuvendin e Maqedonisë. Në bankën e...

Kush është në Këshillin Qendror të BESËS së Kasamit?!

Burime të Portalb thonë që në mbledhje kanë votuar persona që nuk i takojnë Këshillit. Redaksia jonë i bëri pyetje publike Kasamit a i takojnë Këshillit personat: “Hulusi...

777 qytetarë nga Maqedonia kanë marrë pasaportën gjermane

Nga gjithsej 112.300 qytetarë të huaj të cilët vitin e kaluar kanë marrë pasaportën gjermane, 777 prej tyre kanë qenë më parë shtetas të...

Nepotizmi vlon në Qeveri, vëllai zëdhënës, motra këshilltare ministri?!

Kanë shpërthyer akuza për nepotizëm pasi që janë zbuluar punësime familjare në organet e Qeverisë dhe ministritë. Kjo akuzë ka të bëjë me zëdhënësin...

LAJMI I FUNDIT/Edhe një vrasje e dyfishtë tronditë Zvicrën

Mëngjesin e së mërkurës, një pensioniste zvicerane e shtrirë në spital, ka qenë viktimë e një vrasje të dyshuar në Affoltern am Albis. Dorasi...

Padi për një drejtor të Klinikave të Shkupit, keqpërdori 150 mijë euro

Klinika e Shkupit për Gjinekologji e padit ish drejtoreshën Marija Haxhi-Lega për keqpërdorim të detyrës zyrtare, gjegjësisht sipas tyre, ajo e ka dëmtuar klinikën...

Zëdhënësi i qeverisë: As BESA, as PDSH në Qeveri!

Nuk bëhen bisedime me Lëvizjen BESA dhe me Partinë Demokratike Shqiptare për hyrjen e tyre në Qeveri, konrmoi sot zëdhënësi qeveritar Mile Boshnjako… Nuk...

Nuk ka hyrje në BE për Maqedoninë as në vitin 2025

Bashkimi Evropian ka hartuar një itinerar të qartë për prespektivën evropiane të vendeve të Ballkanit, njofton agjencia e lajmeve INA. Në fillim të shkurtit Komisioni...

Zaev do në koalicionin e tij dy deputetë shqiptarë të përçarë?!

Dy deputetë numra, pa parti dhe vetëm si individë që përfaqësojnë interesat e qytetarëve, mund të jenë pjesë e koalicionit qeverisës. Këtë e pranojnë...