Të gjithë nga Maqedonia duan të ikin në Gjermani, shifra shqetësuese (Tabela)

Fakulteti.mk ka realizuar një anketë me pyetjen nëse do të braktisnin qytetarët Maqedoninë po t’u jepej mundësia. Në këtë anketë 83.7 përqind e qytetarët...

Kapen 300 kg marihuanë në një shtëpi në Butel të Shkupit

Policia ka konfiskuar 300 kilogramë marihuanë në një shtëpi në Butel, ndërsa personi me inicialet H. E. është arrestuar. “Sektori për Punë të...

VIDEO/Përfundoi takimi Zaev – Kasami, ja çfarë janë dakorduar?

Në Qeverinë e Maqedonisë ka përfunduar takimi midis kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami.  Burime qeveritare theksuan për INA se...

10 policë kufitar kanë mbetur të bllokuar në Tanushë

Për të 6 ditë me radhë, 10 policë kufitar në stacionin policor në Tanushë, kufij me Kosovën kanë mbetur të bllokuar shkaku i reshjeve...

Maqedoni, Qeveria valë të re punësimesh, a po respektohet përfaqësimi i shqiptarëve

Në ditët e para të vitit 2019 ndërmarrjet publike, agjencitë dhe institucionet shtetëtore kanë shpallur vende të lira të punës për 120 persona. Ndërtimtaria...

A do të ketë zgjedhje të parakohshme në Maqedoni, Zaevi po taktizon?!

Kryeministri Zoran Zaev personalisht është shprehur kundër zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, por ai nuk mund të jep një përgjigje të qartë në pyetjen e...

Zaevi pas Selës dhe Kasamit për ndryshimet kushtetuese, ASH dhe BESA a do të...

Kryeministri Zoran Zaev është drejtuar kah partitë opozitare shqiptare Lëvizja BESA dhe Aleanca për Shqiptarët për të siguruar votat e tyre për të votuar...

Sot takimi Zaev – Kasami, a do të ketë marrëveshje?!

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev për sot paralajmëroi takimin me kryetarin e Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, ku do të bisedohet për kërkesat e...

Zaev trondit Serbinë: Më pëlqen heqja e kufirit Kosovë – Shqipëri, do të doja...

Për kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, deklarata e kryeministrit shqiptar, Edi Rama për hapjen e kufirit me Kosovën, është e mirëseardhur. Duke komentuar deklaratën e...

Haradinaj dhe Meta: Një dolli për shqiptarët dhe të drejtën e tyre!

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka zhvilluar takimin e radhës me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Me këtë rast, Haradinaj dhe Meta kanë ngritur dolli...