Vajgëll, Flekenshtajn dhe Kukan të hënën në Shkup

Eurodeputetët Ivo Vajgëll, Knut Flekenshtajn dhe Eduard Kukan të hënën në Shkup do të marrin pjesë në Konferencën e 13-të të Komisioneve parlamentare për...

Aktivistë të RDK-së kërkojnë që dy deputetët e tyre të shkojnë me Selën?!

Aktivistë të RDK-së të krahut të Fadil Zendelit duan që mos jenë pjesë e ndarjeve në Lëvizjen BESA  dhe rreshtim në një krah të...

Lavrov nga Beogradi kundër Maqedonisë në NATO dhe kundër ligjit të shqipes

Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergej Lavrov, pas takimit të mbrëmshëm me presidentin e Seribë, Aleksandar Vuçiq në Beograd, në konferencë për...

Largohet busti i likuiduesit të VMRO-së Andon Qoses (VIDEO)

Përmendorja e Andon Qoseto, revolucionarit të ashtuquajtur maqedonas mbrëmë vonë është larguar nga lokacioni ku ishte vendosur përballë Gjykatës Supreme në Shkup. Punëtorët me...

Avionë turq mbi Athinë?! Mediat greke: Në Ballkan mund të shpërthejë lufta

Javët e fundit përplasjet mes Greqisë dhe Turqisë janë përshkallëzuar, ku nuk ka munguar as agresioni ushtarak nga të dyja palët. Helikopteri i një ministri grek u...

Dua Lipa shpallet këngëtarja më e mirë e vitit në Britani (VIDEO)

Dua Lipa e ka fituar çmimin e parë në ceremoninë e Brit Awards, transmeton Klan Kosova. Çmimi i parë që u nda në këtë eveniment...

Çavkovki mbetet në Shutkë

Ish-ministri i brendshëm dhe ish-drejtori i policisë, Mitko Çavkov ka ngelur në paraburgim në burgun e Shutkës, edhe pas kërkesës së avokatëve të tij....

Kosovarët ngujohen në Siri (VIDEO)

Një familje kosovare ka një hall. Arton Paçarizi po kërkon të ndihmohet që motra e tij të kthehet në Kosovë nga Siria. Ajo, sipas tij, ka...

Merkel inkurajon Zaevin për zgjidhjen e çështjes së emrit

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, është takuar sot në Berlin me kancelaren gjermane Angela Merkel, ku temë diskutimi ka qenë, mes tjerash, edhe zgjidhja...

Shpërthen incident në Ministrinë e Jashtme në Shkup, grushta mes dy të punësuarve

Dy të punësuar në Ministrinë e jashtme në Shkup janë rrahur brutalisht në zyrën e tyre të punës.  Sipas informacioneve të policisë, i punësuari...