Kokat e ish-policisë që do të hetohen nga Specialja për Sopotin?!/FOTO

Ish-ministri i brendshëm, Hari Kostov, ish-shefat e shërbimit sekret Branko Bojçevski dhe Zoran Verushevski janë nën hetime nga Prokuroria Speciale për rastin e Sopotit,...

Dëshmia e komandant Hoxhës: Ja kush janë autorët e Sopotit, përballja ime me Verushevskin

Xhezair Shaqiri- komandant Hoxha në një shkrim të tij dërguar në INA ka shpjeguar detaje për rastin e Sopotit. Kush janë dyshimet, autorët e...

Sot Ratifikimi i Demarkacionit me Malin e Zi në Kuvendin e Kosovës, seancë e...

Kuvendi i Republikës së Kosovës mban seancën e jashtëzakonshme në të cilën do të bëj shqyrtimin e Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin...

Ja cila BESË është afër Qeverisë, po diskutohet ndarja e “kulaçit”?!

Lëvizja BESA  e krahut të Afrim Gashit është afër hyrjes së saj në Qeverinë e koalicionit LSDM dhe BDI. Gashi dje sërish ka takuar...

Shefi i NATO-s paralajmëron për rreziqet nga Rusia

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s ka paraqitur një konstatim tepër dramatik për strategjinë e Kremlinit në vitet e kaluara. Kjo strategji shtrihet prej aneksimit...

Ekskluzive: Zbulohet vendi ku është rrahur dhe djegur Ramadan Bajrami i Sopotit nga agjentët...

Katër agjentë maqedonas të Drejtorisë për Sigurim dhe Kundërzbulim (DSK) në mënyrë mizore e kanë rrahur Ramadan Bajramin nga Sopoti me qëllim që ta...

Euroambasadori Zbogar porosi nga Gostivari për Ligjin për shqipen

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, Samul Zhbogar ka thënë sot se Ligji për Përdorimin e Gjuhëve është shumë i rëndësishëm për shqiptarët, për...

DËSHMI/Ligji për flamurin si kishte hyrë në fuqi pa dekretin e Gligorovit, në mëngjes...

Ligji për flamujt që sic njihej për pjesëtarët e nacionaliteteve më 8 korrik të 1997 kishte hyrë në fuqi pa dekretin e presidentit të...

Fitorja e Putinit me “triumfalizëm” festohet edhe në Maqedoni?!

Fitorja e katërt me radhë  e Vladimir Putinit për president të Rusisë është festuar edhe në Maqedoni përmes mesazheve të ndryshme nëpër rrjetet sociale,...

Bashkëshorti i deputetes së LSDM publikoi videon me fyerjet e protestuesve para shtëpisë së...

"Tradhëtare...lavire...e poshtër... do ta gjesh nga populli" janë disa nga thirrjet që mbrëmë janë thirrur nga protestues të dhunshëm para shtëpisë së deputetes dhe...