Konfirmohet: Amerika nuk ia dha vizën Kryeministrit Haradinaj

Një zyrtar nga Garda Nacionale në Iowa të SHBA-së i ka thënë Radios Evropa e Lirë se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka...

Austria do t’ia ndërpret ndihmat sociale 167 mijë familjeve, mes tyre edhe shqiptarë

Partia e djathtë Popullore Konservatore (VP) dhe ajo e ekstremit të djathtë Partia e Lirisë (FP) në pushtet në Austri, kanë planifikuar të ndërpresin...

Ahmeti a kishte njohuri se BESA do përçahet, ja çfarë kishte deklaruar?!

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në intervistën e fundit dhënë për TV21, ka folur për gjendjen tek partitë shqiptare, që sipas tij në vend...

EKSKLUZIVE/ Ja detajet e marrëveshjes me Greqinë për emrin (DOKUMENT)

Kanë  dalur detaje të marrëveshjes mes Maqedonisë dhe Greqisë për çështjen e emrit. Në një  dokument që ka siguruar portali Infoshqip thuhet se emri i...

Asani: Nëse shqiptarët menjanohen në bisedimet me Greqinë, Maqedonia nuk ka perspektivë si shtet

Shumë hsitorianë dhe akademik maqedonas javë më parë kanë theksuar se nuk duhet të ketë referendum për çështjen e emrit në të cilin do...

Kush janë ‘Komandantët’ e UÇK që pas luftës peshojnë 12 milionë Euro

Në bazë të deklarimeve të pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsion (AKK) del se pasuria e figurave kryesore të UÇK-së që bënë emër në politikë,...

Aksident i rëndë në tunelin austriak, nga 11 të lënduar 6 nga Zvicra

11 persona janë lënduar, prej të cilëve katër në gjendje të rëndë në aksidentin që ndodhi dje pasdite në tunelin austriak Arlbergtunnel. Një zëdhënës i policisë...

Zjarr në stacionin policor të Kumanovës, dyshohet djegia e dokumenteve të rëndësishme?!

Një zjarr u fuqishëm ka shpërthyer sot në Sekretariatin e Punëve të Brendshme në Kumanovë, informon INA. Shuarja e tij ka ndodhur pas një...

Tragjedi në Itali, vdes i riu nga Kamjani i Tetovës (FOTO)

Një shëtitje me makinë shndërrohet në tragjedi. Makina Polo Volkswagen godet murin, vdes një i ri. Shoku që ka vozitur:”Ndjehem fajtor” Jeton Shabani (25), i...

Zhduket djali i artistes nga Maqedonia, policia gjermane në kërkim (FOTO)

Djali i aktores maqedonase Elizabeta Kochovska e cila jeton dhe punon në Gjermani është zhdukur. Policia gjermane është në kërkim të informatave. Policia e Kölnit...