Media italiane: Tani është koha e luftës së përgjakshme mes grupeve mafioze në Ballkan

Portali italian i lajmeve “Occhi della guerra” i ka kushtuar një artikull të zgjeruar trafikut të lëndëve narkotike dhe klaneve mafioze që e dominojnë...

Përçahet Lëvizja BESA, një parti me dy kryetarë?!

Lëvizja BESA zyrtarisht është përçarë në dysh, duke funksionuar në dy fronte të ndryshme. BESA që ishte shpresëdhënëse dhe që synonte që të jetë...

Hapja e kufirit Bellanoc-Stançiq, lojë ‘ping-pong’-u?! (VIDEO)

Banorët e brezit kufitar mes Maqedonisë dhe Kosovës as në vitin nuk 2017 nuk iu gëzuan vendkalimit Bellanoc-Stançiq, të premtuar që nga viti 2011....

“Real news”: Ja tre propozimet për Shkupi për emrin e ri

“Maqedonia e Eperme”, “Maqedonia e Veriut” dhe “Maqedonia e Re” janë tre emrat sipas gazetës greke “Real news”, që do të gjenden në tryezë...

Dyshja e gjykatësve për “Monstra” ja kush janë Stavrev dhe Shabani?

Seanca e parë gjyqësore për rastin “Monstra” do të mbahet më 12 shkurt në ora 10:00, ku si gjyqtar i parë i lëndës është...

A keni dëgjuar për fshatin shqiptar “Maqedonce” ? (FOTO)

Në 140 vjetorin e dëbimit të shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit, kujtojmë rezistencën, sakrificën dhe vuajtjet e popullatës shqiptare të 720 fshatrave të boshatisura. Ndër...

Nju Jorku i izoluar, pamjet që nuk i keni parë (VIDEO)

Nga korrespodenti i INA-s, Beqir SINA Në guidat turistike nuk tregohet kështu…sheshi ikonik i Nju Jorkut, është tërësisht i bardhë, pas goditjes nga stuhia dimërore...

Abazi: Këta janë dy personat skenaristë të përçarjeve në Vetëvendosje

Dorëheqjet nga Lëvizja Vetëvendosje nuk kanë të ndalur. Pas dorëheqjes së Dardan Molliqajt, Aida Dërgutit, Visar Ymerit dhe Dardan Sejdiut, nga Vetëvendosje, sot janë...

Goditen faqet zyrtare të Lëvizjes BESA dhe Bilall Kasamit

Dorëheqja e nënkryetarit të Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi ka shkaktuar tronditje dhe rrëmujë brenda kësaj partie. Vetëm pas disa orëve, është raportuar se është...

Aksident në aksin Kaçanik-Hani i Elezit (FOTO)

Dy vetura janë përplasur në aksin rrugor Kaçanik Hani i Elezit. Një qytetarë ka dërguar fotografi nga aksidenti ku është përfshirë një makinë Golf...