Asani: Nëse shqiptarët menjanohen në bisedimet me Greqinë, Maqedonia nuk ka perspektivë si shtet

Shumë hsitorianë dhe akademik maqedonas javë më parë kanë theksuar se nuk duhet të ketë referendum për çështjen e emrit në të cilin do...

Kush janë ‘Komandantët’ e UÇK që pas luftës peshojnë 12 milionë Euro

Në bazë të deklarimeve të pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsion (AKK) del se pasuria e figurave kryesore të UÇK-së që bënë emër në politikë,...

Aksident i rëndë në tunelin austriak, nga 11 të lënduar 6 nga Zvicra

11 persona janë lënduar, prej të cilëve katër në gjendje të rëndë në aksidentin që ndodhi dje pasdite në tunelin austriak Arlbergtunnel. Një zëdhënës i policisë...

Zjarr në stacionin policor të Kumanovës, dyshohet djegia e dokumenteve të rëndësishme?!

Një zjarr u fuqishëm ka shpërthyer sot në Sekretariatin e Punëve të Brendshme në Kumanovë, informon INA. Shuarja e tij ka ndodhur pas një...

Tragjedi në Itali, vdes i riu nga Kamjani i Tetovës (FOTO)

Një shëtitje me makinë shndërrohet në tragjedi. Makina Polo Volkswagen godet murin, vdes një i ri. Shoku që ka vozitur:”Ndjehem fajtor” Jeton Shabani (25), i...

Zhduket djali i artistes nga Maqedonia, policia gjermane në kërkim (FOTO)

Djali i aktores maqedonase Elizabeta Kochovska e cila jeton dhe punon në Gjermani është zhdukur. Policia gjermane është në kërkim të informatave. Policia e Kölnit...

MPB në këmbë për ngjarjet në BESA, Kasami në policinë në Bit Pazar: Më...

Tronditja në Lëvizjen BESA ka hyrë edhe në raportin e kronikës së zezë të MPB-së, pasi që Bilall Kasami mbrëmë rreth orës 23.00 ka...

Ilir Meta ka një porosi për Zaevin

Presidenti shqiptar Ilir Meta në një intervistë për TV Korça ka folur për bashkëpunimin rajonal, me theks të veçantë me Maqedoninë. Ai ka përshëndetur...

Karemani i’a kthen përgjigjen Kasamit

Në një deklaratë për Portalb.mk deputeti Nexhbedin Karemani reagoi pas pres konferencës për gazetarët të mbajtur sot në Tetovë në të cilin u kërkua që ai të...

Trafiku i drogës, bilanc lufte në Meksike, 31 të vrarë në 48 orët e...

Tridhjetë e një  përsona janë vrarë gjatë 48 orëve të fundit në Chihuahua, një shtet në Meksikën veriore që kufizohet me Shtetet e Bashkuara,...