Bejli: Qytetarët janë ata të cilët e sjellin vendimin për të ardhmen e tyre

Dëshirojmë që Maqedonia t’i bashkohet NATO-s dhe BE-së. SHBA-ja është partner i Maqedonisë për 25 vite dhe ne mendojmë se Marrëveshja e Prespës, edhe...

Struga po zbrazet, në pesë fshatra 41 nxënës në klasën e parë

Edhe në shkollën qëndrore fillore ”Nuri Mazari” në Dollogozhdë ku gravitojnë edhe shkollat fillore të Koroshishtit të Livadhisë, Pohumit dhe Zhepinit, vendbanime këto që...

Do të dëmshpërblehen të dënuarit e pafajshëm të rastit të Sopotit

Ministria e Drejtësisë do të dëmshpërblejë të dënuarit padrejtësisht në rastin Sopoti, thotë ministrja e Drejtësisë Renata Deskovska. E pyetur nëse ministria ka para...

Gruevski nuk shkon në gjykatë, anulohet seanca

Ish Kryeministri Nikolla Gruevski nuk është paraqitur në seancën publike në Gjykatën e Apelit në Shkup ku sot duhej të shqyrtohen ankesat e vendimit...

30 parti pro referendumit, VMRO-DPMNE ende heshtë

Rreth 30 subjekte politike mbrëmë u bashkuan në thirrje për qytetarët, për rezultat pozitiv në referendum dhe për të ardhmen euroatlantike të Maqedonisë, përmes...

Atdheu thërret përsëri!

Drilon Rrahmani/Bota Sot/ Ditët që po vinë e që nuk kanë mbetur shumë, janë tëmbushura me ankth për të gjithë qytetarët e vendit, pasi zyrtarisht...

Knaus: Shkëmbimi i territoreve të Kosovës dhe Serbisë sjell konflikte

Drejtori i Iniciativës Evropiane për Stabilitet, Gerald Knaus, tha se debati për ndryshim të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë është i rrezikshëm dhe se...

Trump njofton për largimin e këshilltarit kyç, Don McGahn

Avokati i Shtëpisë së Bardhë, Don McGahn, një këshilltar kyç i presidentit Donald Trump, do të largohet në javët e ardhshme, tha zoti Trump...

Tre vjet pa ilirologun Aleksandar Stipçeviq

Nga Prof.Dr. Naser Ferri Me 30 gusht 2015 ne Zagreb ndërroi jetë, arkeologu, historiani, ilirologu, bibliologu dhe mbi te gjitha patrioti dhe njeriu i madh...

Zhbogar: Konsenzus nacional për çështjet strategjike

Samuel Zhbogar ka potencuar se BE pret që partitë të vendosin qëndrimin e tyre definitive rreth referendumit. Por nëse konsenzusi nuk arrihet në këtë...