“Presidenti serb do ta firmosë pavarësinë, Presheva i bashkohet Kosovës, projekti amerikan ka qenë...

Avokati i njohur nga Shqipëria, Spartak Ngjela, përmes një postimi në facebook, ka shkruar se Beogradi do të tërhiqet, dhe do ta pranojë pavarësinë...

Sherr mes partnerëve të koalicionit, BDI si jep disa poste BESËS, Zaevi i heshtur?!

Ditë më parë u publikua një listë me drejtoritë dhe agjencitë qeveritare që do të udhëheq Lëvizja BESA në kuadër të bashkëqeverisjes. Nga kjo...

Shkëndija sonte sfidën e radhës

Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani dhe kapiteni Armend Alimi kanë folur në prag të ndeshjes kundër Rosenborgut, në kuadrin e takimit të parë të...

Dibra gati të presë Gjetan Ketën dhe Mike Tysonin

Gjetan Keta do të rikthehet të boksojë në atdhe dhe do ta bëjë në Dibër të Madhe. Pasi triumfoi përballë kolumbianit Caceres në Qershor, “Iron...

Shpëtoi qenin por rrezikoi jetën, kush është 39-vjeçari nga Kosova(FOTO/VIDEO)

Ajet Hasani, shqiptari i Kosovës që për të shpëtuar një këlysh nga treni u aksidentua rëndë, po mjekohet në spitalin universitar të Traumës. 39...

Ja kush kishte për detyrë ta likuidojë Zaevin?!

Prokurorja e rastit të 27 prillit të vitit të kaluar, Vilma Ruskoska sqaroi se një pjesë e të akuzuarve në dhomën për konferenca kanë...

74 vjeçari nga Kosova fotografoi kazermën e Tetovës, policia i shqipton kallëzim penal

Një i moshuar nga Kosova do të përballet me ligjin në Maqedoni. Ajo që e çoi atë para organeve të drejtësisë është se kishte...

Maqedoni-Kosovë, marrëveshje për njohjen e patentave

Qeveria ka miratuar marrëveshjen bilaterale me Qeverinë e Kosovës për njohjen reciproke të lejeve të vozitjes. Me këtë, është angazhuar ministri i Brendshwm për...

Të arrestohet Zaevi, ja kush e kërkon!

Nëpër disa qytetet janë hasur pamflete të shpërndara nëpër rrugë dhe të ngjitura nëpër mure me mbishkrimet “Arrestojeni menjëherë… Zoran Zaev shkeli Kushtetutën, ligjet...

Xhaferi do t’i prijë propagandës për referendumin për emrin

Kryeparlamentari Talat Xhaferi do të udhëheqë Trupin Koordinues për zhvillimin e referendumit në nivel shtetëror dhe për zhvillimin e propagandës politike. Anëtarët të trupit...