Skandal, Qeveria nuk përfill gjuhën shqipe

Akreditimet një gjuhësore dhe jopraktike nga tani do të jenë leja e vetme e punonjësve të mediave për në Qeveri, nëpër ministri dhe nëpër...

Tunelet nën Kala do ta lidhin Çairin me Qendrën e Shkupit (VIDEO)

Tunelet për komunikacion që pritet të hapen nën Kalanë e Shkupit, në masë të madhe do ta reduktojnë ngarkesën e veturave në pjesën veriore...

Maqedonia një vend i vogël me një problem të madh rus

Nga Frank Shkreli/ Kanë mbetur vetëm edhe disa ditë kur në Maqedoni do të mbahet referendumi për ndryshimin e emrit të vendit nga Republika e...

Zaev shpalos skenarin e post – referendumit: Koncensus me opozitën!

Me opozitën deri tani kemi dialog të mirë dhe konsensus për shumë çështje të rëndësishme, ndërsa kjo konfirmohet pasi deputetët bashkë votuan edhe për...

Ambasadori amerikan Baily: Maqedonia në udhëkryq, vendimi në referendum është shumë i rëndësishëm

Ambasadori amerikan në Maqedoni Jess Bailey konsideron se vendimi që qytetarët e Maqedonisë duhet ta sjellin në referendum është shumë i rëndësishëm dhe për...

Pacolli kërkoi njohje nga Etiopia dhe Maroku, kryeministri marokien: Një zotëri nga Kosova mu...

Në kuadër të takimeve që po zhvillon gjatë sesionit vjetor të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, kryediplomati kosovar, Behgjet Pacolli, sot ka...

Izraeli kërcënon Rusinë, ndizet situata në Lindjen e Mesme

“Kujdes me shitjen e armëve”! Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu e ka paralajmëruar presidentin rus, Vladimir Putin mbi rreziqet e shitjes së sistemeve ajrore për...

Shqipëria kërkon një vend në Këshillin e Sigurimit të OKB-ës

Shqipëria synon të zërë një nga vendet si anëtar jo i përhershëm në Këshillin e Sigurimit të Kombëve të Bashkuara. Këtë e bëri të...

Heroi shqiptar në Francë(VIDEO)

Florim Shehu ishte larguar nga Kosova në vitin 2015. Nga ajo kohë ai jeton në qytetin Change të Francës. Në muajin qershor të këtij viti,...

Ja cilat janë komunat e fundosura në borxhe në Maqedoni

Të dhënat e fundit rezultojnë se 25 komuna kanë borxhe minimum nga 1 milion euro dhe maksimum nga 11 milionë euro. Raporti i fundit...