Çmenden maqedonasit në Kriva Pallankë ku nuk ka asnjë shqiptarë, në vend të jetës...

Çmenden maqedonasit në Kriva Pallankë ku nuk ka asnjë shqiptarë, në vend të jetës së premtuar ng Zaevi, na erdhi dygjuhësia. Portale lokale maqedonase...

Ky është sulmuesi i ambasadës amerikane në Pogoricë, i dekoruar dikur nga Millosheviçi

Personi që shihni në fotografi është autori i dyshuar i sulmit me granatë në ambasadën amerikane në Mal të Zi. 43-vjeçari Dalibor Jaukovic, hodhi një...

Sulmohet me thikë trajneri shqiptar

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot qytetin e Shkodrës, ku një person ka sulmuar me thikë trajnerin e Vllaznisë, Ernest Gjoka, transmeton Gazeta...

Zoti Zaev mileti do mirëqenje sociale e jo “ajrosje” të Qeverisë

Kryeministri Zaev në intervisten e tij të fundit për BIRN- Maqedoni, ka paralajmëruar se “ajrosja” e parë e kabinetit qeveritar do të ndodhë në...

Sela godet Zaevin për Gostivarin, ja porosia e ashpër

Lideri i Aleancës së Shqiptarëve dhe deputeti, Ziadin Sela nëpërmjet një statusi në profilin e tij në “facebook” ka reaguar në vendimin e Ministrisë...

Zaev: Në pranverë mund t’u them “faleminderit” disa ministrave, drejtorëve dhe sekretarëve shtetërorë

Në intervistën për BIRN Maqedoni, kryeministri Zoran Zaev ka folur edhe lidhur me çështjet kadrovike brenda qeverisë. Ai ka paralajmëruar se “ajrosja” e parë...

Zaev: Gjykatësit që i shërbyen Gruevskit po më vardisen edhe mua

Kryeministri Zoran Zaev natën e fundit në Berlin, në fund të vizitës së tij të punës në Gjermani, tha se disa nga gjyqtarët që...

Sulmohet ambasada amerikane në Podgoricë

Një person i panjohur hodhi një pajisje shpërthyese në ndërtesën e ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Podgoricë, konfirmoi Qeveria e Malit të Zi. Sulmi...

Vajgëll, Flekenshtajn dhe Kukan të hënën në Shkup

Eurodeputetët Ivo Vajgëll, Knut Flekenshtajn dhe Eduard Kukan të hënën në Shkup do të marrin pjesë në Konferencën e 13-të të Komisioneve parlamentare për...

Aktivistë të RDK-së kërkojnë që dy deputetët e tyre të shkojnë me Selën?!

Aktivistë të RDK-së të krahut të Fadil Zendelit duan që mos jenë pjesë e ndarjeve në Lëvizjen BESA  dhe rreshtim në një krah të...