Refugjati që kaloi me biçikletë përmes Maqedonisë, ka arritur kulmin e karrierës së tij

I arratisur, i rrahur, i traumatizuar: Në këtë mënyrë shtetasi sirian erdhi në vendbanimin e tij të ri në Hessen të Gjermanisë. Tani, për...

Gruaja e Ivanovicit: E di shumë mirë se kush e bëri vrasjen

Milena, gruaja e udhëheqësit të partisë SDP Oliver Ivanovic, ishte e tronditur pasi dëgjoi lajmin e tmerrshëm se burri i saj u plagos rëndë,...

Specialja heton llogaritë bankare të ish-funksionarëve të Qeverisë së kaluar

Prokuroria Speciale kontrollon llogaritë bankare të shumicës së ish zyrtarëve të VMRO-DPMNE-së. Hetohet se sa llogari posedojnë në bankat afariste në Maqedoni. Alsat M jozyrtarisht...

Shqiptari e detyron të aterrojë avionin që fluturonte New York- Cyrih, ja emri i...

Në relacionin në mes të New Yorkut dhe Cyrihut, të linjës ajrore „Swiss“, shqiptaro-amerikani Lekë L. ka shkaktuar trazira në avion. Ekuipazhi i avionit...

Shërbimet sekrete të SHBA e paralajmëruan vrasjen e Ivanoviç

Vrasja e liderit të serbëve të Kosovës mëngjesin e sotëm, ka trazuar jo vetëm pjesën veriorë të shtetit më të ri shqiptar. Ndodhi pikërisht...

Te gjitha detajet për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Ky mëngjes ishte fatal për liderin e SDP-së, Oliver Ivanovic. Derisa po shkonte në punë, në zyrat e partisë Ivanoviq u sulmua nga një makinë...

Çështja e emrit, nesër takim në Nju Jork: momente pozitive për Maqedoninë dhe Greqinë

Rrethi i dytë i bisedimeve që u kur u rikthyen fillojnë nesër në Nju Jork, ndërmjet negociatorëve të Maqedonisë dhe Greqisë, Vasko Naumovski dhe...

Ky është gjykatësi shqiptar që do t’i gjykojë ministrat e qeverisë së kaluar (Foto)

Për shkak të interesimit të mediumeve që I përcjellin seancat publike që zhvillohen në Gjykatën Themelore Shkup 1-Shkup, ku si si prokuror kompetente paraqitet...

Kjo është ministrja më e paguar në kabinetin e Zaevit (FOTO)

Derisa shteti nuk ka para për të rritur rrogat në nivelin e duhur për ushtarët profesionistë, ministria e mbrojtjes, sidomos krerët e saj përfitojnë...

Shqipja gjuhë zyrtare në Maqedoni, Berisha: Kontributi i Ramës, aq sa i një mize...

Gjuha Shqipe është zyrtare prej disa ditësh në Maqedoni. Reagimet pas votimit në kuvendin maqedonas kanë qenë pozitive. Por duket se kryeministri i Shqipërisë, Edi...