Çakalla pas 14 viteve burg del në liri/FOTO

Pas 14 viteve e dy muajve, Avdyl Jakupi-Çakalla është liruar, shkruan Gazeta Lajm. “Pas 14-VITE E DY MUJ DOLA NGA BURGU JU FALNDEROJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-ATYRE QE...

Ekskluzive: Pasi dështuan për Tribunalin Special, Thaçi dhe Haradinaj lobojnë për këmbim të territoreve...

Express ka mësuar se ideja për ndarje, ose ideja për këmbim të territoreve me Serbinë, është duke u përkrahur nga Serbia, Edi Rama dhe...

Tri vjet nga afera e përgjimeve, ende asnjë i dënuar

Më 9 shkurt, janë mbushur tri vjet nga nisja e publikimit të bisedave të përgjuara telefonike nga opozita e atëhershme, e cila pretendon se...

Bisedimet sekrete mes LSDM-së e VMRO-së

Askush nuk i konfirmon, por ato zhvillohen. Grupe pune të dy partive, LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së në diskrecion të plotë po i harmonizojnë qëndrimet rreth...

Maqedonia – Nyja e Gordit

Në lashtësi, në gadishullin që më vonë u quajt ballkanik, jeton disa popuj. Midis tyre ilirët, helenët, dakët, maqedonasit, trakët etj. Bij të ilirëve janë shqiptarët. Grekët e sotëm thonë se janë...

Ministri Filipçe ua hodhi fajin nënave për vdekjen e foshnjave të sapolindura

Ministri i Shëndetësisë së Republikës së Maqedonisë doli me kumtesë/deklaratë/ qëndrim pas reagimeve të opinion në lidhje me konferencën për shtyp të ministrit Venko Filipçe, në...

Si u montua rasti i ish-ushtarit të UÇK-së nga Kumanova që u dënua me...

Ish pjesëtari i UÇK-së, Rexhail Qerimi vazhdon ta vuaj dënimin me burgim të përjetshëm, për vrasjen, sic pretendon gjyqësia maqedonse, të një pjesëtari të...

Ramush Haradinaj takoi shefin e CIA-s, ja çfarë kanë biseduar?/FOTO

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka takuar Drejtorin e CIA-s, Mike Pompei. Haradinaj përmes një postimi në...

Trump krenar me Kosovën/VIDEO

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amëerikës (ShBA), Donald Trump, është shprehur se është shumë krenar me Kosovën. Këtë deklaratë të presidentit Trump e ka...

LAJMI FUNDIT: Aksident i rëndë në Zvicër me gjashtë të lënduar, dy kosovare me...

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e së enjtes në relacionin në mes të Suhr dhe Hunzenschwil në Kantonin Aargau të Zvicrës. Sipas...