Krejt çka dihet deri më tani për shpërthimin masiv në Bejrut të Libanit

Një shpërthim ndodhi të martën në Bejrut të Libanit, duke lënë të vdekur rreth 150 persona dhe 5.000 të lënduar.Incidenti ngriti një mori çështjes...

Turqi, mbi 5 milionë teste për COVID-19 të kryera deri më tani

Turqia konfirmoi 1.178 raste dhe 19 viktima të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 236.112 numrin e përgjithshëm të të...

​Zvicra vendos Spanjën në listën e vendeve me rrezik për shkak të koronavirusit

Zvicra ka përfshirë Spanjën, me përjashtim të Ishujve Kanarie dhe Baleare, në listën e vendeve nga të cilat karantina është e detyrueshme me rastin...

Të paktën 100 viktima nga shpërthimi në Bejrut, mbi 4 mijë të plagosur

Skuadrat e Shpëtimit në Bejrut vazhdojnë që të kërkojnë në rrënoja për trupa të vdēkur dhe njerëz të gjallë, nga shpërthimi i depove i...

Trump: Shpërthimi në Bejrut mund të ketë qenë një sulm

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump tha që gjeneralët e ushtrisë amerikane i thanë që shpërthimi në Bejrut ishte shkaktuar nga “një lloj bombe”. “Takova...

Danimarka nuk duhet të rihapet më tej, thonë zyrtarët shëndetësorë

Zyrtarët shëndetësorë në Danimarkë thanë të martën se nuk mund të rekomandojnë kalimin në fazën tjetër të rihapjes së shoqërisë, raportoi media daneze Ingenioeren. “Nga...

Fauci tregon dy arsyet kryesore pse duhen të hapen shkollat në kohë pandemie në...

Shkollat dhe kampuset e kolegjeve në të gjithë vendin duhet të jenë në rregull në mënyrë që të rihapen në SHBA, tha të hënën...

Koronavirusi nxit frikën e trazirave sociale në Europë

Qeveritë evropiane po përpiqen të hartojnë plane radikale për t’u përballuar me një valë të dytë të koronavirusit, që pritet të shpaloset më vonë...

Testet e antitrupave tregojnë se 2.5% e italianëve janë infektuar me koronavirus

Rezultatet e testeve të antitrupave në Itali treguan se 1.48 milion njerëz, ose 2.5% e popullsisë, kanë pasur koronavirus. Vlerësimi është gjashtë herë më i...

Kancelarja Merkel kundërshton planin e tërheqjes së trupave amerikane

Kancelarja gjermane Angela Merkel kundërshton planet amerikane për të tërhequr mijëra trupa nga Gjermania, tha sot zv/zëdhënësja e Qeverisë, Ulrike Demmer, në një konferencë...