Kjo grua muslimane do të përballet me Putinin në zgjedhje! (Video)

Këshilltarja dhe gruaja e Myftiut të Dagestanit, Aina Gamzatov dorëzoi dokumentacionin e nevojshëm për kandidaturën e saj për presidente të Rusisë në komisionin zgjedhor...

Një avion rrëzohet në Kosta Rika: vdesin të gjithë pasagjerët

Një aeroplan charter është rrëzuar në pyjet ekuatoriale të Costa Rica-s, duke shkatuar vdekjen e të gjithë personave që ndodheshin në bord. Në avion ndodheshin...

Komandant Hoxha komenton luften e Erdoganit. Ja çka po ndodh

Xhezair SHaqiri Gabim i Erdoganit te futet ne konfliktin e Sirise. Lufta ne Sham eshte mes Amerikes dhe Rusise. Hadithet thone se ne kete lufte Muslimanet dote...

Ukrainë: Është gjetur e vrarë një avokate

Një avokate në Ukrainë është gjetur e vrarë, disa ditë pasi ishte angazhuar fuqishëm që një person i dënuar për vrasjen e motrës së...

K. Jugore ofron bisedime me K. Veriore për Olimpiadë

Koreja Jugore ka ofruar bisedime të nivelit të lartë me Korenë Veriore lidhur me pjesëmarrjen e verikoreanëve në Lojërat Olimpike Dimërore, që muajin e...

Merkel: Nuk më duhen milionat, por ndjehem e pasur kur populli im ka një...

Ndihem e pasur kur populli im ka një ekonomi, arsim, shëndetësi të fortë, si dhe drejtësi e barazi për të gjithë Angela Merkel - intervistë Gazetari:...

Zjarr në Liverpul, digjen 1,400 vetura (FOTO)

Një zjarr i madh ka shkatërruar 1,400 vetura në një garazh në Liverpul të Britanisë së Madhe. Apartamentet e afërta janë evakuuar për shkak të...

Kush i shkaktoi protestat në Iran?

Udhëheqësit e Iranit duket se kanë mendime të ndryshme rreth arsyeve të protestave antiqeveritare që kanë përfshirë vendin, rreth asaj se çfarë përfaqësojnë demonstruesit...

Shpërthen Erdogan: Kudo që të hyni ne do t’iu gjejmë, ngacmimi i kufijve është...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan gjatë fjalimit të tij në Kongresin e zakonshëm të AK Partisë në qytetin turk Tokat deklaroi se do...

Parashikimi i frikshëm: SHBA-ja mund të goditet nga një “ciklon bombë”

Bregdeti lindor i Amerikës mund të goditet nga një stuhi e frikshme e quajtur "ciklon bombë". Shtetet Lindore kanë kaluar tashmë temperaturat normale të ngrirjes...