Shpërthen depoja e fishekzjarrëve – vdesin 24 persona

24 persona kanë vdekur pas shpërthimit të depos së fishekzjarrëve në Meksikë. 40 persona të tjerë janë lënduar në qytetin Tultepec. Shpërthime të tilla ndodhin shpesh...

Kështu funksionon në Gjermani, Martin Schulz jep dorëheqje pasi e theu premtimin për të...

Pas grindjeve brenda partisë socialdemokrate Martin Schulz dorëhiqet si nga posti i kryetarit të partisë edhe nga posti i parashikuar si ministër i Jashtëm. Kryetari...

Irani kërkon nga fuqitë botërore ruajtjen e paktit bërthamor

Bota duhet të përballet me qasjen ngacmuese të Uashingtonit, është cituar të ketë thënë ministri i Jashtëm i Iranit, Mohammad Javad Zarif, nga mediat...

Mediat e Koresë Veriore raportojnë sot për takimin historik Trump, Jong-un

Koreja e Veriut më në fund ka transmetuar raportimet se takimi historik mes Presidentit Donald Trump dhe Kim Jong-un ka ndodhur të martën e...

Gjashtëdhjetedy të vdekur nga vullkani në Guatemalë

Ushtria po i ndihmon zjarrfikësit për të kërkuar njerëzit e zhdukur pas shpërthimit të një vullkani në Guatemalë. Rrëketë e shkëmbinjve të nxehtë, hirit dhe...

Filipine: Evakuohen 9 mijë njerëz për shkak të vullkanit

Më shumë se 9 mijë njerëz janë evakuuar pasi që një vullkan në Filipine ka filluar të gjuajë pjesë të llavës nga krateri i...

Putin kundër ndalimit të Rap-it: Kremlini duhet ta udhëheqë atë

Presidenti rus Vladimir Putin tha të shtunën se Kremlini duhet të luajë një rol udhëheqës në muzikën Rap të Rusisë dhe në kulturën rinore,...

Haley: Hamasi, jo Izraeli fajtor për dhunën në Gazë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB, Nikki Haley, të martën i doli në mbrojtje përgjigjes izraelite, duke fajësuar Hamasin për trazirat e djeshme...

May: BE duhet të respektojë Britaninë në negociatat për Brexit

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se Bashkimi Evropian duhet ta trajtojë Mbretërinë e Bashkuar me “respekt” në negociatat për Brexit.Në një deklaratë të...

Shefi i NATO-s jep alarmin: E ardhmja e Aleancës, në rrezik!

Shefi i NATO-s ka paralajmëruar se ndasitë e thella mes SHBA nën udhëheqjen e Donald Trump dhe aleatëve të saj europianë, nuk po shuhen...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!