Vritet një fermer palestinez para protestave në Gaza

Një fermer palestinez është vrarë nga forcat izraelite në Gaza, disa orë para se të fillonte një protestë nga palestinezët përgjatë kufirit. Sulmi ka ndodhur...

Franca ofron ndërmjetësim midis Turqisë dhe kurdëve

Franca ka ofruar që të ndërmjetësojë në konfliktin në veri të Sirisë, ku ushtria turke nisi një sulm ushtarak kundër luftëtarëve kurdë në janar....

Brenda trenit të jashtëzakonshëm e plot mister të Kim Jong Un

Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong Un zhvilloi vizitën e parë jashtë vendit prej kohës kur erdhi në pushtet në vitin 2011. Ai vizitoi...

Rasti i spiunit rus: Përmirësohet gjendja e vajzës

Ish-spiuni rus Sergei Skripal, 66 vjeçar dhe vajza e tij, Yulia, 33 vjeçare u helmuan me një agjent nervor të prodhimit rus, në Britani...

Gjermani, horror në rrugët e Duisburgut: Shpallet gjendje e jashtëzakonshme/VIDEO

Policia është lajmëruar se në zonën e Altmarkt raportohet për një rrahje masive. Zyrtarët policorë kanë përdorur gaz lotsjellës për të kontrolluar njerëzit e...

Putin “flakë për flakë” me Trump, Rusia dëbon 60 diplomatë amerikanë

Rusia ka njoftuar pasditen e sotme vendimin për të dëbuar 60 diplomatë amerikanë, si kundërpërgjigje për vendimin e Trump, i cili mbështeti Britaninë, duke...

10 gjërat më të rëndësishme nga bota, në këto momente

1. Presidenti i SHBA, Donald Trump, shkarkoi një tjetër anëtar të kabinetit të tij. Trump shkarkoi sekretarin e çështjeve të veteranëve David Shulkin dhe...

Heiko Maas: “Nevojitet zgjerim i Kombeve të Bashkuara”

Me kërkesën për të forcuar Kombet e Bashkuara ministri i Jashtëm gjerman Heiko Mass filloi fushatën që vendi i tij të marrë një vend...

Malala në Pakistan, për herë të parë që nga sulmi

Fituesja më e re e Çmimit Nobel për Paqe, Malala Yousafzai, është kthyer në Pakistan, për herë të parë prejse është qëlluar nga militantët...

Policia izraelite vendos tjetër rekord: arreston fëmijën 3 vjeç (video)

Policia izraelite ka shënuar një tjetër rast të pazakontë arrestimi ku kësaj here viktimë e britalitetit të saj ka qenë një djalë 3-vjeçar. Akuza:...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!