Turqia nuk i bindet Amerikës ,nis luftimet kundër luftëtarëve kurdë

Ministri i mbrojtjes i Turqisë, Nurettin Canikli, thotë se Turqia e ka filluar operacionin ushtarak kundër luftëtarëve kurdë, që mbështeten nga Shtetet e Bashkuara,...

Pakistan: Janë vrarë nënë e bijë, punëtore të vaksinimit

Autoritetet e Pakistanit thonë se persona të armatosur i kanë vrarë dje një nënë dhe vajzën e saj, të cilat merrnin pjesë në vaksinimin...

Kapen 745 kilogramë kokainë e fshehur në ananasë

Policia në Portugalia dhe Spanjë ka arritur të kapë kokainë të fshehur brenda ananaseve të freskët. Droga ishte transportuar nga Amerika Jugore, ndërsa sipas policisë...

Kërcënohet Turqia me rrëzim avionësh

Qeveria siriane ka paralajmëruar Turqinë kundër nisjes së një fushate ajrore ndaj objektivave kurde në provincën e Afrinit. Ankaraja zyrtare ka kërcënuar me sulme...

Tensioni, anijet greke e turke përplasen në Mesdhe…(Video)

Dy anije të rojes bregdetare greke dhe turke janë përfshirë në një incident mes tyre në ishujt e kontestuar mes dy shteteve. Dy anije patrulluese...

OKB: Tre vitet e fundit më të ngrohtat që prej 170 vjetësh

Grumbullimi i viteve veçanërisht të nxehta është një shenjë e qartë e ndryshimit të klimës, shkaktuar nga rritja e përqendrimit të gazrave të dëmshme...

Philip Roth: “Donald Trump është një mashtrim i madh”

Philip Roth, 84 vjeç është padyshim një nga zërat më të rëndësishëm të brezit të tij, sigurisht edhe të letërsisë amerikane të gjysmës së...

Evropë: Nëntë vetë kanë humbur jetën nga stuhia

Nëntë vetë, përfshirë dy zjarrfikës, janë vrarë nga stuhia e djeshme në pjesën veriore të Evropës, e cila e ka bllokuar edhe trafikun ajror...

Pesë gazetarë dënohen me burg, ja akuza

Pesë gazetarë, përfshirë një ish-korrespondent të “Lirisë në Turqi”, u dënuan dje me burg për propagandë terroriste nga një gjykatë e Stambollit. Siç raporton “Dogan”,...

Video/ Shembet ura 460 metra e gjatë, humbin jetën dhjetë punëtorë

Dhjetë punëtorë kanë humbur jetën dhe tetë të tjerë janë plagosur gjatë shembjes së një urë në ndërtim, jo shumë larg nga Bogota. Struktura ishte...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!