Policia identifikon të dyshuarin e sulmit terrorist në Londër

Personi i arrestuar nën dyshimet për kryrje të sulmit terrorist, jashtë Parlamentit Britanik në Londër është identifikuar si Salih Khater, me shtetësi britanike dhe...

Të paktën 30 trupa të sigurisë afgane vriten nga talibanët

Një sulm i talibanëve në provincën afgane, Baghlan ka lënë të vdekur të paktën 30 ushtarë dhe zyrtarë policorë, kanë njoftuar zyrtarë të provincës. Udhëheqësi...

Atentati ndaj Maduros, në pranga zyrtarë të lartë ushtarakë në Venezuelë

Autoritetet venezueliane thonë se kanë arrestuar 14 persona të tjerë në lidhje me përpjekjen e dyshuar për të vrarë Presidentin e vendit, Nicolas Maduro. Ndër...

Modi: India dërgon flamurin e saj në Gjithësi më 2022

India do të dërgojë flamurin indian në Gjithësi deri më 2022, ka deklaruar kryeministri, Narendra Modi më 15 gusht. “India do të dërgojë në Gjithësi,...

Turqia rrit tarifat në disa produkte amerikane

Turqia ka dyfishuar tarifat në disa importe amerikane, siç janë veturat e pasagjerëve dhe alkoolin, në atë që nënpresidenti turk, Fuat Oktay, e ka...

Donald Trump paditet për shpërdorim uji

Prokurori i Përgjithshëm i Ilinoisit ka paditur “Trump International Hotel & Tower” të Çikagos për thyerjen e ligjeve mjedisore. Padia e Lisa Madigan thotë se...

FBI jep alarmin/ Hacker-at po bëhen gati për të zbrazur bankomatët këtë fundjavë

FBI paralajmëron bankat se një rrjet hacker-ash do sulmojnë sistemin me synim zbrazjen e bankomatëve. Sipas FBI, sulmi mund të nisë që këtë fundjavë...

Përmbyset autobusi e përplaset me 3 shtëpi, 24 të vdekur

Përmbyset autobusi e përplaset me 3 shtëpi, 24 të vdekur Përmbyset autobusi e përplaset me 3 shtëpi, 24 të vdekur Publikuar: 22:24, 14 Gusht, 2018 Të...

Shembet ura në Gjenova të Italisë, 35 të vdekur, mes tyre një fëmijë (FOTO/VIDEO)

Ka shkuar në 35 numri i viktimave në tragjedinë e ndodhur rreth mesditës së sotme në Xhenovas të Italisë pas shembjes së një ure,...

Erdogan: Do të bojkotojmë produktet elektronike amerikane

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan paralajmëroi bojkot të produkteve elektronike amerikane “Ne do të bojkotojmë produktet elektronike amerikane. Nëse ata kanë ‘iPhone’-in, të tjerë...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!