Terapia që po aplikon Gjermania ndaj coronavirusit, që mund të shpëtojë jetë

Plazma e personave të shëruar nga coronavirusi, përmban disa antitrupa që mund të ndihmojë njerëzit e infektuar me Covid-19 dhe që ndodhen në gjendje...

Testi i dytë i Trumpit në COVID-19 është negativ

Presidenti amerikan, Donald Trump për të dytën herë ka rezultuar negativ në testin e koronavirusit të ri (COVID-19), ka bërë të ditur mjeku i...

Numri i të infektuarve nga Kovid-19 në botë tashmë është mbi një milion

Në të gjithë botën, 1.000.829 njerëz janë të infektuar me koronavirusin e ri, 51.356 kanë vdekur dhe 210.199 janë shëruar, tregojnë të dhënat e...

Covid-19, Der Leyen: BE nuk duhej ta linte vetëm Italinë

Bashkimi Europian duhej ta përballonte si një i vetëm pandeminë dhe nuk duhej ta linte Italinë vetëm, deklaroi presidentja e Komisionit Europian, Ursula von...

Ministri izraelit i Shëndetësisë dhe gruaja e tij, të infektuar me Koronavirus

Ministri izraelit i Shëndetësisë Yaakov Litzman dhe gruaja e tij Chava kanë rezultuar pozitivë për koronavirusin, njoftoi zyra e tij pas mesnatës së së...

Kërcënohet me vdekje Anthony Fauci, eksperti më i lartë mjekësor për pandeminë në SHBA

Doktor Anthony Fauci, eksperti më i lartë mjekësor për pandeminë në SHBA, po përballet me kërcënime për jetën. Fauci tani kërkon siguri personale në...

SHBA, shkon në 5.000 numri i të vdekurve nga Covid-19

Numri i të vdekurve nga Covid-19në SHBA ka tejkaluar shifrën 5.000, tregojnë të dhënat nga Universiteti “Johns Hopkins”, transmeton Anadolu. Numri i të infektuarve është...

Faza e dytë në Itali/ Conte: Asnjë zgjidhje, do bashkëshkëjetojmë me Covid deri…!

Ndërkohë që në Itali numri i të prekurve nga virusi është 80.572, nga të cilët 13.155 të vdekur, 16.847 të shëruar, 28,403 të shtruar...

Mbi 4 mijë vdekje nga koronavirusi në SHBA

Më shumë se 4 mijë njerëz kanë vdekur për shkak të Covid-19 në SHBA. Kështu bëhet e ditur në raportin e Universitetit Johns Hopkins. Janë më...

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së: Ky është momenti i së vërtetës, bota pas virusit...

Bota duhet të jetë mbas koronavirusit me ekonomi ndryshe, thotë Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres. Ai dha një konferencë shtypi për raportin...