Mosbindja civile në Armeni, qytetarët bllokojnë rrugët kryesore

Qindra protestues, mbështetës të liderit të protestave në Armeni, Nikol Pashimyan iu përgjigjën thirrjes së këtij të fundit për mosbindje civile, duke bllokuar rrugët...

“Irani të paguajë 6 mld dollarë”

Një gjykatë amerikane i kërkon Iranit t’i paguajë më shumë se 6 miliardë dollarë familjarëve të viktimave të sulmeve të 11 shtatorit të vitit...

Trump: Negociatat bërthamore më të rëndësishme sesa hetimi Mueller

Presidenti Donald Trump sinjalizoi sot se ai mendon se negociatat mbi armët bërthamore të Koresë së Veriut dhe marrëveshjet ndërkombëtare të tregtisë janë më...

Irani thotë se do t’i hakmerret Izraelit për sulmet në Siri

Një ligjvënës i lartë iranian paralajmëroi se vendi i tij do të hakmerret kundër, siç u shpreh, agresionit të Izraelit në Siri, pasi sulmet...

Rusia shkurton shpenzimet ushtarake – për herë të parë në dekada

Sanksionet perëndimore dhe recesioni i gjatë detyruan ushtrinë ruse të zvogëlojë shpenzimet për 20 përqind vitin e kaluar. Kjo është tkurrja e parë e saj...

“Çernobili që lundron”, Rusia nis drejt Siberisë një central atomik

Reaktorët binjakë të një centrali atomik lundrues u nisën nga porti i Shën Petersburgut për një udhëtim të gjatë për në Siberi. Ambientalistët paralajmërojnë...

Plani i frikshëm i Rusisë për botën

“Rusët do të shikojnë rreth botës dhe do të thonë: E gjitha është vetëm një shaka. Gjithçka është e korruptuar, çdokund. Pse nuk preferojmë...

​Moon: Nobeli i Paqes për presidentin Trump

Presidenti koreano-jugor, Moon Jae-in minimizoi sot mundësinë e marrjes së çmimit Nobel për Paqen, pas samitit historik me liderin koreano-verior, Kim Jong Un, duke...

Rusi: Një “Çernobil lundrues”‘ nis rrugën nga Shën Peterburgu për Siberi

I ashtuquajti central bërthamor lundrues u nis nga kantjeri i Shën Peterburgut në drejtim të një baze ruse në Detin Arktik. Centrali atomik lundrues...

Holandë, shoferët e autobusëve në grevë

Mijëra shoferë të autobusëve në gjithë Holandën shpallën grevë dyditore me kërkesa të përmirësimit të pagave dhe të kushteve të punës, transmeton Anadolu Agency...