Katërmbëdhjetë ambasadorë largohen nga Venezuela pas fitores së Maduros

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro është duke u përballur me pakënaqësi ndërkombëtare pasi ka siguruar edhe një tjetër mandat gjashtëvjeçar si udhëheqës i shtetit,...

Me rregullativën e re të BE-së rritet shkalla e mbrojtjes së të dhënave personale

Më 25 maj të këtij viti hyn në fuqi Rregullativa e re e BE-së për mbrojtje të të drejtave personale (GDPR), me të cilën...

Turqi, sekuestrohen mbi 1.2 ton marihuanë

Një sasi prej 1.2 ton marihuanë janë sekuestruar në qarkun Diyarbakır të Turqisë. Droga u sekuestrua në kuadër të një operacioni anti mafia që u...

Mund të jesh miliarder por… Britania nuk i jep vizë presidentit të Chelsea, Roman...

Mund të jesh miliarder por kjo nuk do të thotë që të jesh mbi ligjin. Kjo ka ndodhur edhe me oligarkun rus, njëkohësisht pronarin e...

Gabimi “i pafalshëm” i Trump, ia ngatërron emrin Melania-s

Daljen e të shoqes nga spitali, Donald Trump e përshëndeti me një mesazh në “Twitter”, por syrit të mediave nuk i shpëtoi fakti që...

Itali, Liga njofton një marrëveshje për kryeministrin e ardhshëm

Kreu i Ligës (ekstremi i djathtë) Matteo Salvini, njoftoi sot një marrëveshje për formimin e qeverisë së ardhshme italiane me Lëvizjen Pesë Yjet (L5Y,...

Hauai, llava e vullkanit rrezikon një autostradë kryesore

Një rrëke lave nga vullkani Kilauea në Hauai, kërcënon të bllokojë një autostradë kryesore të shtetit, që shërben si rrugë shpëtimi për banorët e...

Qindra hebrenj të shoqëruar nga policia izraelite bastisin xhaminë Aksa

Të paktën 284 hebrenj fanatikë të shoqëruar nga policia izraelite kanë hyrë në oborrin e Mesxhid-i Aksa-së, raporton Anadolu Agency (AA). Gjatë kësaj dite, ku...

Nxënësit rrihen me kamxhik pasi që u vonuan në shkollë, ja ku ndodhë kjo?

Në një shkollë në Nigeri, disa nxënës janë rrahur në mënyrë barbare me kamxhi dhe duke u kryqëzuar. Arsyeja është qesharake, ata ishin vonuar pak...

Kina blen Europën

Për më shumë se një dekadë, liderët e korporatave dhe të politikës në Kinë, i janë drejtuar korporatave në të gjithë botën, me një...