Forcat turke hyjnë në Afrin të Sirisë

“Forcat turke kanë marrë nën kontroll të plotë qendrën e qytetit sirian-kurd të Afrinit”, ka thënë presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, transmeton Klan...

Rusia voton, Putin drejt mandatit të katërt

Qendrat e votimit janë hapur në Rusi, aty ku sot votohet për zgjedhjet presidenciale. Vladimir Putin kërkon mandatin e tij të katërt në këtë post. Vladimir...

Li Keqiang rizgjidhet kryeministër i Kinës

Parlamenti i Kinës ka zgjedhur Li Keqiang edhe për një mandat 5 vjeçar si kryeministër i vendit. Gjatë votimit, Li ka fituar 2,964 vota dhe...

Paraja “cash” drejt zhdukjes edhe në Gjermani

Gjermanët dhe austriakët janë përdoruesit më të mëdhenj të parasë “cash” ndër vendet më të pasura të Eurozonës, sipas një studimi të fundit nga...

Rikthehet në skenë ish-shefi i FBI/FOTO

Ka një përplasje totale tashmë ndërmjet Donald Trump dhe FBI-së. Dy krerët e agjencisë më të fuqishme të SHBA-së i kanë dorëzuar Prokurorit special, Robert...

Britania paralajmëron hapa të tjerë kundër Rusisë

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se Britania do të konsiderojë hapa të mëtejmë në ditët në vazhdim, pasi Rusia ka thënë se do...

I riu që ndezi fitilin e luftës në Siri: Nuk jam penduar

Muavije Sajasna, një prej nxënësve të cilët shtatë vite më parë shkaktuan fillimin e kryengritjes në Siri duke shkruar në muret e shkollës mbishkrime...

Arabia Saudite premton bombë bërthamore nëse e bën Irani

Arabia Saudite ka paralajmëruar se do të zhvillojë armë bërthamore nëse rivali i saj, Irani bën një të tillë. Princi i kurorës Mohammed bin Salman...

Pagëzojnë fëmijën me emrin Donald Trump, farefisi i dëbon

Një çift nga një fshat i vogël në Afganistan pagëzuan fëmijën e tyre të sapolindur me emrin e presidentit amerikan, për shkak të ngjyrës...

Pamjet shokuese, princi saudit vetëvritet në aeroportin e Londrës (Video)

jë princ saudit ka zgjedhur t’i japë fund jetës së tij në mënyrë tragjike në aeroportin e Londrës. Akti i vetëvrasjes u regjistrua pasditen e...