Sa “kushton” Kim Jong-un? Pasuria, mosha, jeta luksoze, si dhe fakte të tjera rreth...

Kim Jong-un ka qenë lider suprem i Koresë së Veriut që nga viti 2011 dhe është raportuar të ketë një zakon të shpenzimeve masive....

‘Ngrinë’ SHBA-të, Australia ‘digjet’ – në Sahara bie borë (VIDEO)

Në rrjetet sociale kanë filluar të qarkullojnë fotografi të ndryshme që dokumentojnë temperaturat ekstreme të larta por edhe të ulëta që po mbizotërojnë në...

I kërkoi taksistit ta filmojë live në Facebook, adoleshentja kryen vetëvrasje duke kërcyer nga...

Një taksist është marrë në pyetje nga policia, pasi filmoi live në Facebook një 18-vjeçare duke kërcyer për vdekje nga ura. Nittaya Sawasdiwan kishte kërcyer...

Trump mund të intervistohet në kuadër të hetimeve për Rusinë

Këshilltari special amerikan, Robert Mueller, ka informuar Shtëpinë e Bardhë, se ka mundësi të kërkojë intervistimin e presidentit amerikan, Donald Trump, në kuadër të...

SHBA: Një satelit i spiunimit është shkatërruar

Një satelit i spiunimit i Shteteve të Bashkuara i lansuar nga baza ajrore, Kejp Kanaveral, në Floridë, në kuadër të raketës SpaceX, ka dështuar...

Rusia i kundërshtoi deklaratat e shefit të agjencisë CIA

Zyrtarët rusë dje i kanë hedhur poshtë akuzat e drejtorit të agjencisë amerikane CIA, Mike Pompeo, se rusët po përpiqen të ndërhyjnë në zgjedhjet...

Bie borë në shkretëtirën e Saharës, për të dytin vit me radhë

Fotografitë që do t’i shihni më poshtë pasqyrojnë pamjet e pabesueshme të borës në Shkretëtirën e Saharës pasi një stuhi e çuditshme goditi Algjerinë.   Pamjet...

Megaoperacion antimafie në Itali e Gjermani, konfiskohen 50 milionë euro asete, 200 në pranga

Një megaoperacion policor është zhvilluar sot në Itali dhe Gjermani, duke bërë të mundur prangosjen e 200 anëtarëve të një prej grupeve më mafioze...

Trafiku i drogës, bilanc lufte në Meksike, 31 të vrarë në 48 orët e...

Tridhjetë e një  përsona janë vrarë gjatë 48 orëve të fundit në Chihuahua, një shtet në Meksikën veriore që kufizohet me Shtetet e Bashkuara,...

“Ali Baba” mori një “shuplakë” nga Amerika

Miliarderi kinez Jack Ma ka hequr dorë nga blerja e një kompanie të transferimit të parave të SHBA MoneyGram sepse ai nuk ka marrë...