Clinton-Trumpit: Rusët po afrohen edhe më shumë, mbrojeni SHBA-në

​Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, ish-kandidatja për President, Hillary Clinton, i bëri thirrje Presidentit amerikan, Donald Trump që të mbrojë Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Turqia mund ta shkaktoj Luftën e Tretë Botërore

Tash e disa vite kemi qenë dëshmitarë të retorikave të ashpra ndërmjet fuqive të mëdha botërore, të cilat shkojnë aq larg saqë e vënë...

Bill Gates: Kriptovalutat shkaktojnë vdekje

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, beson se kriptovalutat si Bitcoin shkaktojnë drejtpërdrejt vdekjen, duke potencuar se monedha digjitale në mënyrë të konsiderueshme lehtëson blerjen...

Arabia Saudite ndërton megaqytetin 500 miliardë dollarësh!

Projekti i quajtur ‘Neom’ i cili do të ketë 26,500 kilometra katrorë, rreth 33 herë më shumë se sipërfaqja e New York City, do...

Siri, gjenocid në sy të ndërkombëtarëve?

Koalicioni kombëtar i opozitës siriane dhe Forcave Revolucionare ka dënuar sulmet e regjimit të Bashar al-Asadit dhe mbështetësin e tij Rusinë në Gutën Lindore,...

Trumpin e braktis këshilltarja shumëvjeçare

Hope Hicks, drejtoresha e Komunikimit në Shtëpinë e Bardhë dhe njëra prej këshilltareve më jetëgjata të presidentit Donald Trump, ka njoftuar se do të...

Gjeneral Votel: Rusia po mbjell farën e destabilitetit në Siri

Një gjeneral i lartë amerikan po akuzon Rusinë për ndjekjen e politikave destabilizuese në Siri dhe në Lindjes së Mesme. Kreu i Komandës Qendrore...

Mbi 600 civilë të vrarë që nga fillimi i ofensivës të forcave proqeveritare siriane...

Më së paku 600 civilë janë vrarë që nga fillimi i ofensivës së forcave qeveritare siriane në Gutën Lindore më 18 shkurt, njofton AFP-ja,...

Ngrinë Evropa, numri i të vdekurve shkon në 46 persona (VIDEO)

Vala e të ftohtit në Evropë është shkaku i vdekjes i të paktën 46 personave, shumica prej tyre janë të pastrehë. Sistemi i stuhive...

Një milion euro shpërblim për informacione për gazetarin e vrarë sllovak

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, ofroi një milion euro shpërblim për secilin që mund të ketë informacione për vrasjen e një gazetari hulumtues. Jan Kuciak,...