Moldavia, Gjeorgjia dhe Ukraina shqetësohen për prezencën ruse në territoret e tyre

Liderët pro-evropianë nga Moldavia, Ukraina dhe Gjeorgjia kanë thënë se prezenca e vazhdueshme e trupave ruse në vendet e tyre është destabilizuese. Anëtarët e...

Modelja e burgosur: Më lironi dhe do t’ju tregoj të gjitha sekretet e lidhjeve...

Është arrestuar në Tajlandë për prostitucion të paligjshëm por një modele e njohur ruse ka bërë një kërkesë të pazakontë përkundrejt lirimit të saj. Anastasia...

Rusia shfaq armë bërthamore, Putin i quan ”të pamposhtura”

Rusia ka zhvilluar një koleksion të ri të armëve bërthamore që janë të pamposhtura, sipas Presidentit Vladimir Putin. Putin i bëri këto pretendime ndërsa ai...

“Rikthehet” Lufta e Ftohtë: Berlini, fushëbeteja e spiunëve

Ndoshta jo në përmasat e periudhës së Luftës së Ftohtë, por Berlini është shndërruar sërish në një fushëbetejë për shërbimet sekrete. Agjencia gjermane e lajmeve,...

Clinton-Trumpit: Rusët po afrohen edhe më shumë, mbrojeni SHBA-në

​Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, ish-kandidatja për President, Hillary Clinton, i bëri thirrje Presidentit amerikan, Donald Trump që të mbrojë Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Turqia mund ta shkaktoj Luftën e Tretë Botërore

Tash e disa vite kemi qenë dëshmitarë të retorikave të ashpra ndërmjet fuqive të mëdha botërore, të cilat shkojnë aq larg saqë e vënë...

Bill Gates: Kriptovalutat shkaktojnë vdekje

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, beson se kriptovalutat si Bitcoin shkaktojnë drejtpërdrejt vdekjen, duke potencuar se monedha digjitale në mënyrë të konsiderueshme lehtëson blerjen...

Arabia Saudite ndërton megaqytetin 500 miliardë dollarësh!

Projekti i quajtur ‘Neom’ i cili do të ketë 26,500 kilometra katrorë, rreth 33 herë më shumë se sipërfaqja e New York City, do...

Siri, gjenocid në sy të ndërkombëtarëve?

Koalicioni kombëtar i opozitës siriane dhe Forcave Revolucionare ka dënuar sulmet e regjimit të Bashar al-Asadit dhe mbështetësin e tij Rusinë në Gutën Lindore,...

Trumpin e braktis këshilltarja shumëvjeçare

Hope Hicks, drejtoresha e Komunikimit në Shtëpinë e Bardhë dhe njëra prej këshilltareve më jetëgjata të presidentit Donald Trump, ka njoftuar se do të...