Çifti rrihet publikisht pasi luajti një lojë fëmijësh

Dy të krishterë indonezianë u dënuan publikisht me rrahje me kamxhik në provincën Banda Aceh të martën, pasi ata kishin luajtur në kënd lojërash...

Korea e Veriut furnizon me materiale fabrikat e armëve kimike në Siri

Koreja e Veriut ka dërguar pajisje në Siri, që mund të përdoren në prodhimin e armëve kimike, raportojnë mediet në SHBA, duke cituar burime...

CDU me Merkel – CDU pas Merkelit

  Kongresi i CDU-së diskutoi me tone kritike gjendjen në parti. Koalicioni me bazë të gjerë me SPD u konfirmua. Por CDU-ja është përgatitur për...

Puç politik në Arabinë Saudite, Princi i kurorës urdhëron arrestime të reja

Me dekretin e ri të mbretit saudit, zyrtarë të lartë saudit, duke përfshirë edhe komandantin e forcave tokësore, janë larguar nga detyra. Në Arabinë Saudite...

Përkundër armëpushimit, pati sulme në Siri

Përkundër rezolutës së OKB-së për armëpushim Observatori Sirian për të Drejta të Njeriut ka njoftuar se bombardimet në Ghoutën Lindore kanë vazhduar, vetëm disa...

Shteti i drogës në zemër të Evropës

Holanda fillon të duket si një shtet narkotikësh me një polici që nuk është në gjendje të luftojë shfaqjen e një ekonomie paralele të...

Si e zhduki CIA ishullin e pasur me naftë në Meksikë?

Ishulli Bermeja ndodhej, të paktën deri në vitin 1997 në Gjirin e Meksikës, 22 kilometra në veriperëndim të gadishullit Jukatan dhe 150 kilometra nga...

Dy të vdekur nga stuhia në SHBA

Të paktën dy persona humbën jetën në stuhinë që goditi pjesën qendrore të SHBA-së, duke lënë prapa shtëpitë, automjetet dhe pemët e shkatërruara dhe...

Rriten tensionet në Itali, një javë para zgjedhjeve

Vetëm një javë para zgjedhjeve të përgjithshme, tensionet janë të larta në Itali. Mijëra vetë marshuan në mënyrë paqësore për të protestuar kundër fashizmit...

15 gra turke dënohen me vdekje në Irak

Një gjykatë në Irak ka dënuar me vdekje 15 gra turke, pasi i ka cilësuar të fajshme për anëtarësimin e tyre në grupin militant,...