Era e fuqishme që përfshiu plazhin, ngriti në ajër dhjetëra çadra (Video)

Një plazh në Menorca të Spanjës është përfshirë nga era e fuqishme, që ka ngritur në ajër dyshekët e gomës dhe çadrat me bishta...

Merkel iu përgjigjet sulmeve të Trump për deklarimet ndaj Gjermanisë

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, iu është përgjigjur sulmeve që Presidenti amerikan Donald Trump po bën ndaj Gjermanisë. Në ditën e parë të Samitit të...

VIDEO/ Bota i falenderon, ja 4 marinsat që qëndruan 18 ditë në shpellë me...

Pas 18 ditëve që kishin kaluar të ngujuar në shpellë, marina tajlandeze me pjesëtarët profesionistë, zhytësit dhe ekipet vullnetare të shpëtimit nga vendet e...

Putini mik apo armik? Ja si përgjigjet Donald Trump

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë të martën se nuk mund të vlerësojë nëse homologu i tij rus, Vladimir Putin është mik apo armik...

Pompeo: Irani po i përdor ambasadat për të planifikuar sulme terroriste

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo akuzoi sot Iranin se po i përdor ambasadat të saj për të planifikuar sulme terroriste në Evropë. "Vetëm javën...

Britania pret që Trump t’i ndryshojë pikëpamjet për të

Zëdhënësi i kryeministres britanike, Theresa May ka thënë të martën se shpreson që presidenti amerikan, Donald Trump do të ketë pikëpamje pozitive për Britaninë,...

Ajsbergu sa Manhatani i Nju Jorkut shkëputet nga akullnaja

Momenti kur një ajsberg gjigand me gjatësi 6 km shkëputet në Grenlandë, duke lëshuar pjesë të mëdha të akullit në det, u kap në...

Paralajmërimi i frikshëm i diplomatit amerikan: Këtë javë Amerika tërhiqet nga NATO?

28 Të parashikosh se cfarë do të bëjë Presidenti Trump është sport i rrezikshëm. Ai nesër udhëton në Evropë në samitin e vendeve të...

​100 vite Forca Ajrore, spektakël mbi qiellin e Londrës (Foto)

Mijëra njerëz u mblodhën jashtë “Buckingham Palace” në Londër, për të shijuar spektaklin e ofruar nga Forcat Ajrore Mbretërore në 100-vjetorin e formimit të...

Tajlandë, misioni u krye, shpëtuan 12 futbollistët dhe trajneri i tyre

Operacioni tre ditor i shpëtimit të djemve në Tajlandë ka përfunduar me sukses. Ata janë nxjerrë nga shpella ku ishin “ngujuar” prej datës 23 qershor. 12...