Kush është Mike Pompeo, i emëruari i Presidentit Trump për Sekretar Shteti

Nga Frank Shkreli/ Pas disa muaj mosmarrëveshjesh, shpeshëherë edhe publike, me Rex Tillersonin, Sekretarin Amerikan të Shtetit, Presidenti Donald Trump e shkarkoi atë papritmas nga...

Gjashtë deri në dhjetë të vdekur nga shembja e urës në Florida

Gjashtë deri në dhjetë persona, të paktën deri tani, dyshohet se kanë mbetur të vdekur pas shembjes së urës në Florida. Lexo edhe: Shembet një urë...

Erdogan kërcënon: Bëhuni gati për Luftën e Tretë Botërore

Presidenti i Turqisë Erdogan ka bërë një deklaratë të fortë në daljen e tij publike të fundit duke thënë se turqit duhet të bëhen...

Pentagoni shpreh mbështetje për marrëveshjen me Iranin

Një komandant i lartë i ushtrisë amerikane shprehu mbështetjen e vazhdueshme të Pentagonit për marrëveshjen bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore. Shefi i Komandës Qendrore...

Politikani rus e krahason Theresa May me Hitlerin

Një politikan rus ka krahasuar kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May me diktatorin nazist Adolf Hitler. Vitaly Milonov ka lëshuar një seri të akuzave...

Papua: 125 persona vdiqën nga tërmeti

Policia e Papua Guineja e Re ka bërë të ditur sot se në tërmetin e muajit të kaluar kanë vdekur së paku 125 persona...

Trump me mendime të ngjashme me Pompeon për Korenë e Veriut

Presidenti amerikan Donald Trump thotë se ndan mendime të ngjashme me personin që ka zgjedhur për postin e kryediplomatit të vendit, drejtorin e Agjencisë...

Fizikani dhe parashikuesi i njohur Hawking vdes në moshën 76 vjeçare

Stephen Hawking, një prek fizikanëve më të njohur në botë ka vdekur në moshën 76 vjeçare. Ai vdiq i qetë në shtëpinë e tij në...

Musk shpalos Planin B në rast se bota rrezikohet nga Lufta e Tretë Botërore

Vizionari dhe multi-miliarderi ka deklaruar se raketa e tij për Mars do të jetë gati për një udhëtim vitin tjetër; qëllimi i tij është...

Në parlamentin turk shpërthen sherri, grushta dhe ndjekje nëpër sallë/VIDEO

Parlamenti turk është përfshirë nga skena masive të dhunës. Pasi nënkryetari i Parlamentit njoftoi rezultatin e votimit për rregulloren e re zgjedhore, filloi një përleshje...