​​Protestë në Sllovaki kundër vrasjes së gazetarit Jan Kucijak

Mijëra qytetarë morën pjesë sot në marshin në Bratislavë dhe qytete të tjera sllovake, në shenjë proteste për vrasjen e gazetarit, Jan Kucijak dhe...

Këshilli për të Drejtat e Njeriut në OKB seancë urgjente për Gutën Lindore

Këshilli për të Drejtat e Njeriut i Kombeve të Bashkuara (OKB) me thirrjen e Britanisë së Madhe pranoi kërkesën për të mbajtur "seancë urgjente"...

Miçigan, të shtëna me armë në universitet, dy të vdekur

Dy persona kanë humbur jetën pas të shtënave në një sallë në një sallë qëndrimi në Universitetin Qendror të Michiganit, në Mt. Pleasant. Autori i...

Skandali i radhës me Melaninë, Trump e lë në mes të rrugës (VIDEO)

Me sa duket, kjo gjë është kthyer në normalitet për çiftin presidencial Trump. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës shënoi një skandal të...

NATO i kundëpërgjigjet Putinit për fjalorin luftarak

NATO-ja i ka gjykuar të papranueshme dhe kundërproduktive deklaratat e presidentit rus, Vladimir Putin ku fliste për armë të reja të pathyeshme të forcave...

Moldavia, Gjeorgjia dhe Ukraina shqetësohen për prezencën ruse në territoret e tyre

Liderët pro-evropianë nga Moldavia, Ukraina dhe Gjeorgjia kanë thënë se prezenca e vazhdueshme e trupave ruse në vendet e tyre është destabilizuese. Anëtarët e...

Modelja e burgosur: Më lironi dhe do t’ju tregoj të gjitha sekretet e lidhjeve...

Është arrestuar në Tajlandë për prostitucion të paligjshëm por një modele e njohur ruse ka bërë një kërkesë të pazakontë përkundrejt lirimit të saj. Anastasia...

Rusia shfaq armë bërthamore, Putin i quan ”të pamposhtura”

Rusia ka zhvilluar një koleksion të ri të armëve bërthamore që janë të pamposhtura, sipas Presidentit Vladimir Putin. Putin i bëri këto pretendime ndërsa ai...

“Rikthehet” Lufta e Ftohtë: Berlini, fushëbeteja e spiunëve

Ndoshta jo në përmasat e periudhës së Luftës së Ftohtë, por Berlini është shndërruar sërish në një fushëbetejë për shërbimet sekrete. Agjencia gjermane e lajmeve,...

Clinton-Trumpit: Rusët po afrohen edhe më shumë, mbrojeni SHBA-në

​Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, ish-kandidatja për President, Hillary Clinton, i bëri thirrje Presidentit amerikan, Donald Trump që të mbrojë Shtetet e Bashkuara të Amerikës...