Kjo është njësia elitare anti-terror që do të kujdeset për sigurinë e Trumpit në...

Një nga njësitë me elitare kundër terrorizmit në Britaninë e Madhe, kanë shfaqur para qytetarëve sot disa nga pajisjet speciale që i përdorin për...

Jo vetëm kundër planit Brexit të Mayt, Trump: Johnson, një kryeministër i denjë

Donald Trump ka kërcënuar Britaninë e Madhe se, me shumë gjasë “nuk do të arrijë” një pakt tregtie me Shtetet e Bashkuara, nëse plani...

Presidenti i Komisionit Europian Juncker shfaqet sërish i dehur, shikoni çfarë ndodhi në Samitin...

Nëse samiti i NATO-s ishte i vështirë për dhjetra udhëheqës që merrnin pjesë, ai duket se ka qenë edhe më i vështirë për Presidentin...

Ish-ambasadori britanik rrihet brutalisht në rrugë

Një ish-ambasador britanik në SHBA është përfunduar në spital pasi u rrah nga të rinjtë në një stacion treni në Londër. Sir Christopher Meyer, 74...

E pabesueshme: Nê Malajzi qytetarët mbledhin 36 milionë dollarë për shlyerjen e borxheve të...

Ka arritur në 36 milionë dollarë shuma e parave të mbledhura përmes “Fondit të Shpresës” që qeveria malajziane ka vendosur në zbatim dhe e...

19 persona e përdhunuan për 7 muaj 15 vjecaren, arrestohet edhe drejtori i shkollës

Shtatë persona janë arrestuar nga policiai pasi një 15-vjeçare thuhet se është përdhunuar vazhdimisht nga 19 persona. Vajza ka denoncuar se është përdhunuar nga...

Bilanc i ri i përmbytjeve në Japoni, kanë pësuar 199 njerëz

Në përmbytjet dhe rrëshqitjet të dheut në perëndim të Japonisë kanë vdekur së paku 199 njerëz, ka thënë sot zëdhënësi i qeverisë japoneze. Përveç 199...

May: Takimi Trump-Putin duhet të zvogëlojë rrezikun e konfliktit NATO-Rusi

Kryeministrja britanike, Theresa May, e mirëpriti samitin midis presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin, duke thënë...

Trump garanton Macronin se nuk ka përçarje SHBA-Evropë

Presidenti amerikan Donald Trump garantoi sot, gjatë një takimi me Emanuel Macron, se nuk ka një thyerje mes SHBA-së dhe Europës pavarësisht tensioneve që...

Shpella e Tajlandës do të kthehet në muze, gati filmat për historinë

Kompleksi i shpellave në Tajlandë veriore, ku 12 djem dhe trajneri i tyre i futbollit ishin bllokuar për më shumë se dy javë, do...