Mbesa e Mogherinit shitëse e kokainës në Romë, lidhja me trafikantin shqiptar/FOTO

Sot është raportuar se Policia italiane ka arrestuar 21 persona në një operacion të madh në Romë, të cilët shpërndanin kokainë në lokalet e...

Anulohen qindra fluturime në Nju-Jork pas reshjeve masive të borës

Reshje të dendura dëbore të parashikuara gjatë paradites së sotme çuan në anulimin e qindra fluturimeve në aeroportet e Nju Jorkut. Rreth 470 fluturime, ose...

Egjipt, Parlamenti miraton dënimin me vdekje për aktet terroriste

Parlamenti i Egjiptit ka miratuar një projektligj të qeverisë për të futur dënimin me vdekje në rast përdorimi të materialeve eksplozive në aktet terroriste,...

BE: Do t’u përgjigjemi tarifave tregtare të SHBA

Bashkimi Evropian paralajmëroi sot se është gati t’u kundërpërgjigjet SHBA-ve lidhur me tarifat e propozuara të Presidentit Donald Trump mbi çelikun dhe aluminin, me...

Gjermania kërkon 100,000 punëtorë në sektorin e ndërtimtarisë

Numri i vendeve të lira në Gjermani ka arritur në shifër rekorde Janë kërkuar 1.2 milion punëtorë në tremujorin e fundit të vitit të...

Kim thotë se do lidhje më të afërta me Korenë e Jugut

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, tha se dëshiron lidhje më të afërta me Korenë e Jugut. Raportet e mediave pasojnë një vizitë të...

Perëndimi “mund të përpiqet ta shkyçë Rusinë” nga interneti

Rusia është e përgatitur nëse Perëndimi përpiqet ta ndëshkojë duke e shkëputur atë nga interneti global, tha një këshilltar i lartë i presidentit rus,...

SHBA u bën thirrje talibanëve të shqyrtojnë ofertën e Ghanit për paqe

Shtetet e Bashkuara u bënë thirrje talibanëve që të shqyrtojnë seriozisht ofertën e presidentit afgan, Ashraf Ghani, për bisedime për paqe. Alice Wells, ndihmëssekretare e...

Lega Nord kërkon kryeministrin, kandidati Matteo Salvini “dashuron” Brexi-t

Italia mund të ketë një Kryeministër që do federalizimin dhe dashuron Brexiti-tin!!! “Marrëveshja e xhentëlmenëve”, siç e quan paktin parazgjedhor me Silvio Berlusconin njeriu që...

Humbja në zgjedhje, Matteo Renzi drejt largimit?!

Rezultati i dobët në zgjedhje i Partisë Demokratike në Itali është pasuar edhe me lajmin e dorëheqjes së kreut të kësaj partie, ish-kryeministrit Matteo...