Erdogan: Siria do të ballafaqohet me pasoja nëse dakordohet me kurdët

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot pati bisedë telefonike me kolegët nga Irani dhe nga Rusia Hasan Rohani dhe .Vlladimir Putin, me të...

Bombardime të ashpra në Siri: Vriten 71 veta, plagosen qindra të tjerë

Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut, ka njoftuar se 71 persona kanë vdekur në 24 orët e fundit, nga sulmet e qeverisë siriane...

Ku ka përfunduar thesari i Gedafit? Kush përfiton miliona euro prej tij?

Ku ka përfunduar thesari i Gedafit? Askush nuk e di me saktësi, askush nuk e di se sa është vlera e tij, edhe pse...

Propozim i ri në Britani, pagë bazë prej 10 mijë paund në dy vite,...

Britania, me Brexit në qendër të debatit ka filluar të mendojë alternativa të reja. Propozimi më i fundit i referohet të ardhurave bazë, pra asaj...

Ukrainë, protesta në Kiev kundër presidentit Poroshenko

Mijëra protestues janë mbledhur në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duke kërkuar largimin e presidentit Petro Poroshenko nga detyra. Marshi i sotëm është thirrur nga ish-presidenti...

Nga një shpërthim në Indi, 18 të vdekur

Së paku 18 vetë kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë janë plagosur nga një shpërthim gazi, që ka ndodhur sot në një hotel...

Amerika do të bashkëpunojë me Turqinë në Siri

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të punojnë bashkë me Turqinë për të siguruar që banorët lokalë të marrin kontrollin e zonave të çliruara...

Miku i madh i shqiptarëve kandidat për president në zgjedhjet e 2020

Ish-zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, mund të garojë për president nga radhët e Demokratëve në zgjedhjet e 2020-ës, shkruan Fox. Ai këtë mundësi për të garuar...

Letoni, arrestohet Guvernatori i Bankës Qendrore për korrupsion

Guvernatori i Bankës së Letonisë, Ilmars Rimsevics, anëtar i Këshillit Drejtues të BQE-së, u arrestua nga njësia anti-korrupsion në Letoni. Lajmi është bërë i...

Tragjedi në Iran, rrëzohet avioni me 66 persona në bord

Një avion me 60 pasagjerë në bord është rrëzuar në Iran. Raportohet se avioni është rrëzuar në qytetin Semirom në provincën Isfahan të Iranit. Sipas...