Letër e dyshimtë me pluhur, bashkëshortja e djalit të Tramp shtrohet në spital

Bashkëshortja e djalit të madh të presidentit Donald Trump është transportuar menjëherë në spital si masë paraprake pas hapjes së një letre drejtuar bashkëshortit...

Grave saudite u lejohet punësimi

Prokuroria në Riad njoftoi sot se do të rekrutojë për herë të parë gratë saudite, pasi Mbretëria synon të promovojë punësimin e grave në...

Fondet e OKB në duart e terroristëve…

Një hulumtim i CNN ka zbuluar se si paratë, që OKB dërgon në mënyrë direkte për popullin somalez, që vuan nga konfliktet dhe uria,...

Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit në Rusi ku humbën jetën 71 persona

Janë publikuar pamjet e momentit të rrëzimit të avionit Antonov An-148  në Rusi, ku 71 persona në bord humbën jetën. Momenti tragjik është filmuar nga...

FOTO/ Protesta në Korenë e Jugut, digjet flamuri i Veriut dhe portreti i Kim...

Nga pragu i konfliktit, në një shkrirje akujsh që ekspertëve u duket shumë e bukur për të qenë e vërtetë; dy Koretë po hedhin...

Alarm në Londër/ Mbyllet aeroporti, gjendet bombë

Aeroporti i qytetit të Londrës është mbyllur dje pasi është gjetur një bombë e kohës së Luftës së Dytë Botërore afër lumit Temza. Arma është...

Rrëzimi i avionit në Rusi, përjashtohet mundësia e terrorizmit

Autoritetet rus po vazhdojnë hetimet në lidhje me rrëzimin e avionit. Sipas hetimeve të deritanishme si shkak i rrëzmit të avionit po shihen mundësitë e kushteve...

Merkel dëshiron ministra të rinj në Qeveri

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka kërkuar që anëtarët e rinj të partisë së saj t’i mbushin  pozitat ministrore në qeverinë e re. “Na duhet...

SHBA dhe Turqia zotohen për luftimin e terrorizmit

Zyrtarët amerikanë dhe ata turq kanë deklaruar përsëri bashkëpunimin strategjik mes dy shteteve dhe kanë konsideruar mënyra, “për të zgjeruar luftimet e përbashkëta”, kundër...

Kështu funksionon në Gjermani, Martin Schulz jep dorëheqje pasi e theu premtimin për të...

Pas grindjeve brenda partisë socialdemokrate Martin Schulz dorëhiqet si nga posti i kryetarit të partisë edhe nga posti i parashikuar si ministër i Jashtëm. Kryetari...