Kim Jong-un për Vitin e Ri e kërcënon Amerikën: Armët bërthamore po presin gishtin...

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un me rastin e Vitit të Ri ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara se tashmë aftësitë bërthamore të...

Një avion rrëzohet në Kosta Rika: vdesin të gjithë pasagjerët

Një aeroplan charter është rrëzuar në pyjet ekuatoriale të Costa Rica-s, duke shkatuar vdekjen e të gjithë personave që ndodheshin në bord. Në avion ndodheshin...

Zjarr në Liverpul, digjen 1,400 vetura (FOTO)

Një zjarr i madh ka shkatërruar 1,400 vetura në një garazh në Liverpul të Britanisë së Madhe. Apartamentet e afërta janë evakuuar për shkak të...

Festime të Vitit të Ri në disa vende të botës (FOTO)

Ndërkohë që shumë vetë në Evropë ende prisnin me emocion ardhjen e Vitit të Ri pas disa orësh, në ishujt Samoa, Tonga dhe Kiribati...

Gjermania fillon zbatimin e ligjit të gjuhës së urrejtjes

Gjermania do të fillojë të zbatojë një ligj që kërkon që faqet e mediave sociale të lëvizin shpejt për të hequr fjalimin e urrejtjes,...

Disa nga ngjarjet më të rëndësishme të NATO-s në 2017

NATO ka postuar një video, duke përmbledhur disa nga ngjarjet më të rëndësishme, ku përfshihet edhe mirëseardhja Malit të Zi si anëtari më i...