Washington Post: Melania dhe Donald Trump janë ndarë

Rastet kur Melania Tramp refuzon t’i shtrëngojë dorën bashkëshortit të saj President të Shteteve të Bashkuara në daljet publike, nuk janë të pakta. Por...

Kina ndërton ‘qytetin pyjor’ për ta luftuar ndotjen e ajrit

Në përpjekje për të frenuar prodhimin e gazeve helmuese, Kina po ndërton një qytet të rrethuar me 40 000 pemë. Sipas Construction Climate Challenge, qyteti...

“Mburoja e Detit 2018”, NATO i tregon dhëmbët Rusisë pranë portave të saj

Stërvitja më e madhe të cilën NATO-ja do ta zhvillojë me shtatë aleatë në Detin e Zi, “Mburoja e Detit 2018” (Sea Shield 2018),...

Drejtoresha e CIA flet katër gjuhë të huaja, mes tyre rusishten dhe turqishten

Udhëheqësja e re e CIA, Gina Haspel, e nominuar para pak kohësh nga vetë presidenti amerikan Donald Trump, sipas disa informacioneve të deklasifikuara flet...

FOTO/Sulmohet me armë ministri, plagoset në dorë

Ministri i Brendshëm i Pakistanit, Ahsan Iqbal është plagosur në një sulm me armë zjarri në provincën Punxhab, ku ai ishte duke marrë pjesë...

Irani kërcënime SHBA-ve

Presidenti i Iranit tha sot se Uashingtoni do të pendohet nëse merr vendimin për tërheqjen e Shteteve të Bashkuara nga marrëveshja bërthamore. Ndërkohë, Presidenti francez...

Iraku kryen sulme ajrore ndaj IS-it në Siri

Avionët luftarakë irakianë kanë kryer sulme që kanë pasur për cak komandantë të grupit militant Shteti Islamik (IS) në lindje të Sirisë. Kështu ka thënë...

Ankaraja përmbytet për 9 minuta, ja pamjet e tmerrshme (VIDEO)

Janë dashur vetëm 9 minuta reshje që Rrugët e Ankarasë të kthehen në lumenj të rrëmbyeshëm. Fatmirësisht nuk ka pasur viktima në njerëz, ndërsa...

Koreja e Veriut: Bisedimet e paqes po kërcënohen nga SHBA-të

Koreja e Veriut ka paralajmëruar Uashingtonin se pretendimi se Phenjani është detyruar që të negociojë si pasojë e presionit të SHBA-së, rrezikon që gjendja...

Misteri i princeshës Latifa, dyshohet se mbahet e mbyllur në Dubai

Princesha e re arabe, vajza e emirit të fuqishëm të Dubait, është zhdukur pasi ka denoncuar dhunën e të atit me një video në...