‘Fillon’ lufta në Lindjen e Mesme, Izraeli ia kthen bombat Iranit

Izraeli njoftoi këtë të enjte se ka sulmuar thuajse të gjithë infrastrukturën ushtarake iraniane në Siri, pasi forcat iraniane lëshuan disa raketa në territorin...

Boeing humb miliarda dollarë për shkak të Trumpit

Vendimi i SHBA-së për tërheqje nga marrëveshja nukleare me Iranin do t’i kushtojë kompanisë Boeing me miliarda dollarë humbje. Kjo për shkak se kompania ajrore...

Haspel: Nuk do të kthehen “teknikat e rënda” të marrjes në pyetje në CIA

Gina Haspel, e nominuara e presidentit amerikan, Donald Trump për drejtore të CIA-s është zotuar se ajo nuk do të kthejë kurrë “teknikat e...

Trump tregon se ku do të takohet me Kim Jong-un

Presidenti amerikan Trump ka treguar që DMZ, apo zona e neutrale koreane nuk mund të jetë pika e takimit me liderin suprem Kim Jong...

Çfarë tani? Opsionet e Iranit pas vendimit të Trumpit

Reagimi i Iranit ndaj vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump, për t’u tërhequr nga marrëveshja bërthamore me Republikën Islamike, ka qenë i shpejtë dhe...

Irani sulmon forcat izraelite në Golan

Ushtria e Izraelit tha se forcat iraniane kanë hedhur raketa në pozicionet e saj në Lartësitë e pushtuara Golan. Ajo tha se rreth 20 raketa...

Shpërthen diga në Kenia, dhjetëra të vdekur dhe shkatërrime të mëdha

Zyrtarët në Keni, kanë njoftuar se një digë ka shpërthyer pas reshjeve të mëdha, duke bërë që deri tash 20 veta të ndërrojnë jetë. Shpërthimi...

Forbes publikon listën: Këta janë njerëzit më të fuqishëm në Botë…

Revista ekonomike amerikane “Forbes” publikoi listën e njerëzve më të fuqishëm në botë. i pari për vitin 2018 në listën e “njerëzve më të...

CIA: Kandidatja e diskutueshme

Gina Haspel ka një karrierë të gjatë në Central Intelligence Agency, shkurtimisht CIA. Ashtu siç bëhet e ditur, për shkak të ruajtjes së sekretit...

Si u prit vendimi i Trumpit në Parlamentin iranian?

Ndërkohë që e gjithë bota priste me ankth vendimin e presidentit Donald Trump mbi paktin bërthamor me Iranin, politikanët e Republikës Islamike ishin mbledhur...