Festime në Armeni pas dorëheqjes së Kryeministrit

Dorëheqja e kryeministrit armen, Serzh Sarkisian, pas protestave kundër tij, nxiti festime gjatë gjithë natës në Armeni. Mbështetësit e opozitës e akuzuan atë për monopol...

NATO dhe Rusia tregojnë ‘dhëmbët’, Aleanca stërvitje në Norvegji, Putin urdhëron manovra ushtarake në...

Më shumë se 1,000 trupa ruse dhe 100 avionë po marrin pjesë në stërvitjet ushtarake në shkallë të gjerë pranë Evropës në përgatitje për...

Toronto/ Furgoni përplas turmën, konfirmohen 9 viktima dhe 16 të plagosur

Nëntë vetë janë vrarë dhe 16 të plagosur pasi një furgon i bardhë përplasi një grup këmbësorësh në Toronto, Kanada. Shifra u konfirmua nga...

Komiteti i Senatit e miraton Mike Pompeo për Sekretar të Shtetit

Komiteti për Marrëdhënie me Jashtë i Senatit të Shteteve të Bashkuara miratoi emërimin e drejtorit të CIA-s, Mike Pompeo, në postin e sekretarit amerikan...

Kanada: 9 të vdekur nga përplasja e një furgoni mbi këmbësorët në Toronto

Një furgon u përplas mbi këmbësorët në Toronto duke lënë pas vetes nëntë të vdekur dhe 16 të plagosur. Shoferi që më pas u arrestua...

Abdeslam dënohet me 20 vjet burgim për sulmin ndaj policëve në Bruksel

Gjykata belge ka shpallur të fajshëm, Saleh Abdeslam, të dyshuarin kryesor të sulmit terrorist në Paris më 2015, duke dënuar me 20 vjet burgim...

Sulme ajrore në dasmë: 20 të vdekur, duke përfshirë nusen

Së paku 20 persona kanë mbetur të vdekur në një dasmë, duke përfshirë edhe nusen, pas sulmeve ajrore nga koalicioni saudit në veri të...

Gjermania planifikon armatime në vlerë prej miliarda euro

Pas kritikave të shumta për gjendjen e keqe në pajisjen e ushtrisë, autoritetet kanë nisur një ofensivë për pajisje. Ministrja e Mbrojtjes von der...

Jep dorëheqje kryeministri i Armenisë

Kryeministri i Armenisë, Serzh Sarkisian ka dhënë dorëheqje, thuhet në një njoftim të publikuar në ueb-faqen e tij. Dorëheqja e Sarkisian vjen në kohën kur...

Luftime në mes të forcave siriane dhe militantëve të IS-it në Damask

Forcat qeveritare siriane kanë avancuar drejt territoreve ku gjenden militantët e Shtetit Islamik në jug të Damaskut, duke synuar që të largojnë militantët nga...